Adam Rodriguez

Adam Rodriguez

Celé jméno: Adam Michael Rodriguez
Místo narození: Yonkers, New York, USA
Známé projekty: Roswell, CSI: Miami, Reckless, Criminal Minds

Datum narození: 2.4.1975 (49 let)

Adam má portorické a kubánské kořeny. Chodil v New Yorku na střední školu Clarkstown High School North a zprvu uvažoval o kariéře profesionálního baseballového hráče, ale po zranění na škole se uchýlil k herectví a účinkoval ve školních divadelních produkcích.

Ze začátku se objevoval v různých reklamách (například i v jedné na Coca-Colu). Také účinkoval v několika hudebních videoklipech, zmiňme například songy If You Had My Love od Jennifer Lopez, I Call It Love od Lionela Richieho či v Many Men od 50 Cent.

Jeho první velká televizní role přišla v roce 1997 se seriálem Brooklyn South. Následovaly vedlejší role v Felicity, All Souls, Resurrection Blvd. a hlavní role v třetí sérii Roswellu. V roce 2002 však získal svou nejznámější roli, a to postavu detektiva Erica Delcy v CSI: Miami, kterou ztvárňoval po 10 let. Dalších vedlejších rolí se dočkal v seriálech Ugly Betty, The Goodwin Games, The Night Shift, Jane the Virgin, Empire a Penny Dreadful: City of Angels. Zato hlavní role ho ještě čekaly v seriálech Reckless a Criminal Minds. Z filmové tvorby lze zmínit role Tita ve filmech Bez kalhot (2012) a i v jeho pokračování Bez kalhot XXL (2015).

Adam se oženil s Grace Gail, se kterou má dvě dcery a jednoho syna, který se narodil v březnu 2020.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Penny Dreadful: City of Angels Raul Vega 2020 2020 1

Filtr seriálů