Alaqua Cox

Alaqua Cox

Celé jméno: Alaqua Cox
Místo narození: Menominee Reservation, Wisconsin, USA
Známé projekty: Hawkeye, Echo, Hollywood Insider

Datum narození: 13.2.1997 (27 let)

Alaqua Cox je dalším příkladem, jak prakticky s nulovými hereckými zkušenostmi se můžete stát současnou superstar. Alaqua Cox je hluchá žena, která má protetickou dolní končetinu. Má celkem tři sourozence a její jediné herecké zkušenosti byly divadelní hry na základní a střední škole, posléze se Cox soustředila na jiné projekty a práce.

Po střední škole pracovala pro velkou nadnárodní firmu Amazon a také FedEx. Jednou si všimla, že pro seriál Hawkeye je vypsán casting, a tak Alaqua Cox zkusila své štěstí, i když předtím neměla žádné zkušenosti s žádnými rolemi v seriálech či filmech. S velkou náhodou Alaqua Cox získala roli hluché Echo, která je jednou z hlavních postav celého seriálu.

Sen ovšem pokračoval. Ještě před vysíláním seriálu bylo rozhodnuto, že postava Echo dostane svůj vlastní (stejnojmenný) seriál. Alaqua Cox se tak stala vekou hvězdou hned ve svém prvním projektu a je velkou inspirací pro všechny, kteří se chtějí dostat do Hollywoodu i bez nulových zkušeností. Málokdy se to stává, ale jak vidíte, je to možné.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Echo Maya Lopez 2024 2024 1
Hawkeye Maya Lopez 2021 2021 1

Filtr seriálů