Alex Kingston

Alex Kingston

Celé jméno: Akexandra Elizabeth Kingston
Místo narození: Epson, Surrey, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: ER, Doctor WhoArrow

Datum narození: 11.3.1963 (61 let)

Rodina a osobní život

Alex je nejstarší ze tří dcer řezníka Anthonyho Kingstona a jeho německé manželky. Matčin mladší bratr je herec Walter Renneisen.

Během studií na Royal Academy of Dramatic Art se seznámila s hercem Ralphem Fiennesem (Lord VoldemortHarry Potterovi) a byli spolu deset let, předtím, než se v roce 1993 vzali. O čtyři roky později, v roce 1997, se však rozvedli, když se Ralph během divadelní hry Hamlet zapletl s herečkou Francescou Annis.

V roce 1998 se Alex znovu vdala za německého spisovatele a novináře na volné noze Floriana Haertela, se kterým se poznala o rok dříve na schůzce naslepo, kterou naaranžovali její přátelé. V březnu 2001 se jim narodila dcera Salome Violetta.

První herecké krůčky

Alex k herectví inspiroval jeden z jejích učitelů na dívčím gymnáziu Rosebery School for Girls. Následně dokončila již zmíněný tříletý program na Royal Academy of Dramatic Art a připojila se k prestižní divadelní společnosti Royal Shakespeare Company.

Začala se objevovat v množství britských televizních dramat jako Grange Hill, Crocodile Shoes, The Fortunes and Misfortunes of Moll Flanders, The Knock či The Bill. Z filmů stojí za zmínku Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec, Essex Boys či Boudica, kde ztvárnila hlavní roli.

Největší kariérní úspěchy

V roce 1997 si však vysloužila velkou slávu i za velkou louží, když byla obsazena do drama seriálu z lékařského prostředí ER. Poprvé se zde objevila v premiéře čtvrté série, v díle Ambush, jako chirurg Elizabeth Corday, která přiletěla z Anglie. Svou roli hrála po sedm let, do roku 2004, kdy se v čtvrtém díle jedenácté série Fear objevila naposledy. Nakonec se do seriálu ještě vrátila v jeho poslední, patnácté sérii na dvě epizody včetně dvouhodinového finále And in the End.

Doctoru Who se poprvé objevila v dvojepizodě jeho čtvrté série Silence in the Library/////Forest of the Dead jako záhadná postava z Doktorovy budoucnosti jménem River Song. Svou roli si nadále zopakovala v několika dílech jak páté, tak i šesté série, včetně jejího finále The Wedding of River Song. Alex v tomto kontextu uvedla, že si myslela, že jde pouze o jednorázovou roli, ale rozhodně byla nesmírně potěšena, když zjistila, že se její postava znovu vrátí.

Další televizní role

V roce 2005 se objevila seriálu Beze stopy, kde se sešla s bývalým kolegou Paulem McCranemER, který epizodu režíroval.

V roce 2008 vzala Alex roli paní Bennet ve vychvalované čtyřdílné sérii Lost in Austen, natočené na motivy Píchy a předsudku od Jane Austen. V říjnu téhož roku si zahrála psychiatričku a poradkyni v Kriminálce Las Vegas, kde pomáhala týmu vyrovnat se se smrtí jejich člena Warricka Browna.

O rok později se sešla s další kolegyní z ER, Mariskou Hargitay při natáčení epizody Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, kde Alex hrála právního obhájce. Následně získala hlavní roli Ellie Lagden v drama seriálu Hope Springs na stanici BBC One a vedlejší roli inspektorky Fiony Banks v seriálu Flashforward, kde v hlavní roli vystupoval Joseph Fiennes, mladší bratr Ralpha Fiennese.

V roce 2011 získala roli Helen Maynard v britském seriálu o nadpřirozenu Marchlands, objevila se ve spin-offu seriálu Grey's Anatomy – Private Practice jako Marla Tompkins, psychiatrička, která pro noviny píše recenze knih. Roku 2013 získala roli v seriálu Arrow stanici CW, kde hraje postavu Dinah Lance, matky zemřelé Sarah Lance.

Zajímavosti

  • V roce 2006 prozradila, že ji odmítli do role Lynette Scavo ze seriálu stanice ABC Desperate Housewives (Zoufalé manželky), protože byla příliš dobře vyvinutá.
  • V témže článku přiznala, že zvažovala a téměř se pokusila o sebevraždu během jejího odloučení s ex-manželem Ralphem Fiennesem.
  • Mluví plynně německy.

Foto CC BY 2.0 Florida Supercon, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
A Discovery of Witches Sarah Bishopová 2018 2021 2
Arrow Dinah Lance 2013 2016 4
Doctor Who River Song 2008 2013 4

Filtr seriálů