Alice Eve

Alice Eve

Celé jméno: Alice Sophia Eve
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Na tuhle nemám, Star Trek: Do temnoty, Iron Fist

Datum narození: 6.2.1982 (42 let)

Alice Eve je britská herečka, která se narodila roku 1982. Narodila se do rodiny herců, protože jak její otec Trevor Eve, tak i její matka Sharon Maughan jsou herci. Kromě anglických předků má i irské a velšské. Studovala na Bedales School, More House School a Westminster School. Dále studovala na prestižní University of Oxford.

Na svém kontě má již několik významných filmových i seriálových rolí. Kariéru odstartovala roku 2004 a hned o dva roky později se jí podařilo získat velkou roli v romantické komedii Zahřívací kolo. Následně se jí podařilo získat hlavní role ve filmech Nula od Nuly pojde a Na tuhle nemám. Svou roli sehrála například i ve filmu Imigranti či seriálu Entourage.

Od roku 2012 se objevila i v několika známých projektech. Řeč je konkrétně o filmech Muži v černém 3 a Star Trek: Do temnoty. Své další role měla v nepříliš úspěšných projektech jako Havran, ATM, Sametové ráno, Mrazivá noc přichází, Hříšný víkend a Zůstaň nablízku. Hlavní roli si zahrála roku 2014 ve filmu Noc v New Yorku, kde se objevila po boku Chrise Evanse.

V seriálech zatím nesklízí nijak velký úspěch, protože se jim moc nevěnuje. Kromě již zmiňovaného čtyřepizodního vystoupení v seriálu Entourage se objevila v minisérii Ordeal by Innocence. Roku 2018 však získala roli Mary Walker, kterou ztvárnila ve druhé sérii Iron Fista. Jednalo se o jednu z hlavních postav, a proto si ji diváci mohli naplno užít i v nějakém seriálu.

Už od svého studia na Oxfordu zná Adama O'Riordana, který byl jejím přítelem až do roku 2012. Následně si roku 2014 vzala za muže Alexe Cowpera-Smithe, kterého znala už od střední školy. Roku 2017 se však rozvedli.

Eve trpí heterochromií, což znamená, že má různobarevné oční duhovky (herečka má levé oko modré a pravé zelené). Jako malá jednu dobu bydlela v USA, ale nakonec se s rodinou vrátila zpátky do Velké Británie. Aktuálně však vlastní dva byty, jeden v Londýně a druhý v Los Angeles.

Foto CC BY 3.0 Richard Goldschmidt, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Mary Walker 2018 2018 1

Filtr seriálů