Alicia Coppola

Alicia Coppola

Celé jméno: Alicia Coppola
Místo narození: Huntington, Long Island, New York, USA
Známé projekty: Bull, American Dreams, Jericho, Why Women Kill

Datum narození: 12.4.1968 (56 let)

Tato americká herečka se narodila roku 1968 v New Yorku. Ve státě Connecticut se věnovala studiu na Kent School, odkud zamířila zpátky do New Yorku, kde studovala na místní univerzitě. Roku 1990 se jí podařilo úspěšně získat bakalářský titul.

Ač má příjmení „Coppola“, tak není nijak příbuzná se známějšími Coppoly, mezi které patří slavný režisér Francis Ford Coppola nebo Nicolas Cage (jehož skutečné jméno je Nicolas Kim Coppola). Nicméně je sestrou filmového producenta Matthewa Coppoly.

Kariéru odstartovala už roku 1988, tedy v době, kdy ještě studovala. Na svém kontě má nespočet rolí, mezi které patří především vedlejší a epizodní postavy. Několikrát měla větší role i ve filmech, z nich zmiňme například snímky Hřích, Lovci pokladů: Kniha tajemství, Černá vdova a We Are Your Friends.

Známější je však právě díky seriálům, v devadesátých letech měla větší role například v Another World, Trinity a Cold Feet. Hned v roce 2000 se jí podařila získat role v seriálu Bull, kde ztvárnila Marissu Rufo.

V letech 2003–2004 jsme ji mohli vidět v seriálu American Dreams jako Nancy, následně se v letech 2006–2008 objevovala v seriálu Jericho jako Mimi Clark. V dalších letech se objevila například v seriálech The Nine Lives of Chloe King, Common Law a The Young and the Restless, nicméně zde neměla už tak velké role.

Roku 2010 se objevila v seriálu NCIS: Los Angeles jako agentka FBI, Lisa Rand. Tato postava se v tomto seriálu objevila v následujících letech ještě několikrát, ale nešlo o nijak velké návraty. Významněji se prosadila v seriálech Shameless, Empire, Blood and Treasure nebo Why Women Kill, kde se zdržela minimálně v pěti dílech.

Jejím manželem je herec, scenárista a producent Anthony Michael Jones, se kterým má tři dcery, Milu Roselenu Jones, Esmé Marlenu Jones a Gretu Helenu Jones. Její sestřenicí je poměrně známá seriálová a filmová producentka Denise Di Novi.

Foto: CBS All Access


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blood and Treasure Ana Castillo 2019 2019 1
NCIS: Los Angeles Lisa Randová 2010 2022 5
NCIS Faith Colemanová 2004 2005 2

Filtr seriálů