Alison Luff

Alison Luff

Celé jméno: Alison Nicole Luff
Místo narození: Spring, Texas, USA
Známé projekty: New Amsterdam, Heels

Datum narození: 20.12.1988 (35 let)

Alison Luff je americká zpěvačka a divadelní herečka. Známá je díky svému velkému působení na divadelní hudební sféře, především díky rolím Elphaby ve Wicked a Jenny ve Waitress.

Narodila se v roce 1988 v Texasu. Už od dětství divadlo milovala. V šesti letech začal zpívat a tančit. O rok později začala hrát v místním divadlem a od deseti let se věnuje herectví profesionálně. Chodila na střední školu Kleina Collinse, kde hrála v každém školním představení.

Jak jsme zmínili, v Americe je je to vynikající a široce obsazovaná divadelní herečka. V televizi hrála minimálně, proto v zahraničí není tolik známá. Přesto si v několika seriálech zahrála. Poprvé se objevila v roce 2019 v jednom díle FBI. Už o rok později získala opakující roli ve druhé řadě New Amsterdam, kde hrála Alice Healyovou, novou kamarádku/pří­telkyni ředitele nemocnice. A v roce 2021 se upsala k novému seriálu v hlavní roli se Stephenem Amellem, Heels. Zde hraje Staci Spadeovou, manželku Jacka Spadea, kterého hraje právě Stephen Amell.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
New Amsterdam Alice Healyová 2020 2020 1

Filtr seriálů