Alyson Hannigan

Alyson Hannigan

Celé jméno: Alyson Lee Hannigan
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: Buffy the Vampire Slayer, How I Met Your Mother

Datum narození: 24.3.1974 (50 let)

Alyson Hannigan je známá americká herečka, která se narodila roku 1974 ve Washingtonu. Je jediným potomkem Alana a Emilie Hanniganových, díky kterým má irské a židovské předky. Jako malá vystupovala v různých reklamách, a proto se už ve věku jedenácti let přestěhovala do Hollywoodu.

V Kalifornii žila pouze se svou matkou a vzdělávala se na North Hollywood High School. Kromě toho pravidelně jezdila do Santy Barbary, kde žil její otec. Na California State University se věnovala studiu psychologie a po dokončení školy se naplno pustila do herectví. Své první role však získala už jako dítě.

Její první velkou rolí se stala postava Jessie Mills, kterou si roku 1988 zahrála ve filmu Krásná mimozemšťanka. Poté se dokázala prosadit například v seriálu Free Spirit, kde se v letech 1989–1990 objevovala jako Jessie Harper.

V 90. letech se věnovala především studiu, přičemž se následně dočkala vskutku velkých rolí. V letech 1997–2003 se proslavila díky seriálu Buffy the Vampire Slayer, kde si zahrála Willow Rosenberg, jež tu patřila mezi hlavní postavy. Za tuto roli získala herečka hned několik cen.

Během toho se věnovala i jiným projektům, mezi nimi je nutné zmínit filmovou sérii komedií Prci, prci, prcičky, ve které si zahrála Michelle Flaherty, a to rovnou ve čtyřech dílech. Kromě toho měla velké role i v dramatu Mimo zákon a komedii Děsnej doják.

Brzy po Buffy se od roku 2005 začala věnovat sitcomu How I Met Your Mother, kde si v letech 2005–2014 zahrála Lily Aldrin, která opět patřila mezi hlavní postavy. Během toho měla herečka menší roli například v seriálu Veronica Mars. Po roce 2014 už nemá tak velké role. Zahrála si například ve filmu Třeba jsi vrah či v seriálu Fancy Nancy. Ani jedna z rolí však nesahá na paty těm, které měla dříve.

Herečka si roku 2003 vzala za muže svého kolegu z Buffy, herce Alexise Denisofa, se kterým žije v Los Angeles. Společně vychovávají dcery Satyanu Marii a Keevu Jane.

Foto CC BY 2.0 Rach, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Lily Aldrin 2005 2014 9

Filtr seriálů