Alexis Denisof

Alexis Denisof

Celé jméno: Alexis Denisof
Místo narození: Salisbury, Maryland, USA
Známé projekty: Angel, Mnoho povyku pro nic, Finding Carter

Datum narození: 25.2.1966 (58 let)

Alexis Denisof je známý americký herec, který se narodil roku 1966 v Salisbury ve státě Maryland. Je synem Geralda a Christiany Denisofových. Jeho předky bychom museli hledat v Rusku, Francii a Irsku.

Ve věku tří let se s rodiči přestěhoval do Seattlu ve Washingtonu, kde se vzdělával na Highline College. Jeho matka tu vedla dramatický kroužek, do kterého herec chodil. Následně studoval na St. Paul's School, odkud se ve svých 17 letech přesunul do Londýna. Zde studoval na proslulé London Academy of Music and Dramatic Art.

Na počátku své kariéry se věnoval především divadlu, ale kromě toho si zahrál i hlavní roli v neznámém britském filmu Murder Story, kde se objevil po boku herecké legendy Christophera Leeho.

Diváci si ho poprvé mohli výrazněji všimnout ve filmech, větší role si totiž zahrál ve snímcích Nevinné lži a Noemova archa. Následně se ale více soustředil na seriály, svou první velkou roli získal v seriálu Buffy the Vampire Slayer, kde se roku 1999 objevil jako Wesley Wyndam-Pryce.

Tuto roli si následně zopakoval v seriálu Angel, kde se v letech 1999–2004 objevoval pravidelně. Poté jsme na něj mohli narazit i v seriálu Dollhouse, kde si zahrál senátora Daniela Perrina. Kromě toho se objevil i v sitcomu How I Met Your Mother, kde ztvárnil zprávaře Sandyho Riverse.

Roku 2012 se stal součástí filmové série MCU, ve které si zahrál tajemnou bytost The Other. Tu si zahrál v celkem dvou filmech. Kromě toho se téhož roku objevil i v hlavní roli romantické dramedie Mnoho povyku pro nic, kde si zahrál Benedicka.

Po těchto výraznějších filmových zkušenostech se zaměřoval opět na seriály. Výrazně se objevil v seriálech H+, Grimm, I Love Bekka & Lucy, Chilling Adventures of Sabrina a Legacies. V letech 2014–2015 se proslavil díky roli Davida Wilsona, kterého si zahrál v seriálu Finding Carter.

Denisof si roku 2003 vzal herečku Alyson Hannigan, se kterou se poznal na natáčení seriálu Buffy the Vampire Slayer. Aktuálně spolu bydlí v Los Angeles, kde vychovávají své dvě dcery.

S natáčením seriálu Angel, ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí, se pojí jedna nemilá událost. Zhruba tři týdny před natáčením prvního dílu herce postihla periferní obrna lícního nervu. Denisof se z toho nakonec dostal, ale začátek natáčení tím byl patřičně ovlivněn, protože tvůrci museli herce zachycovat ze správných úhlů, aby nebylo vidět jeho postižení.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Grimm Viktor Albert Wilhelm George Beckendorf 2013 2015 2
Avengers The Other 2012 2014 2
How I Met Your Mother Sandy Rivers 2006 2014 5

Filtr seriálů