Christopher Lee

Christopher Lee

Celé jméno: Sir Christopher Frank Carandini Lee
Místo narození: Londýn, Anglie
Známé projekty: Star Wars, Pán Prstenů, Dracula

Datum narození: 27.5.1922Datum úmrtí: 7.6.2015 (93 let)

Christopher Lee je jediný herec, který se znal osobně s Tolkienem a také hrál ve filmech podle jeho díla. Zde ztvárnil Sarumana, moudrého čaroděje, který se přidal na stranu temného pána Saurona. Za celý svůj život natočil Christopher 266 filmů, proslavil se ale především hraním záporných postav. Mezi ně patří kromě Sarumana také hrabě Dooku ze Star Wars, Drákula nebo Francisco Scaramanga z filmů o Bondovi.

Za svou nejlepší roli prohlašoval Christopher zakladatele Pákistánu Muhammada Alího Džinnáha ve snímku Jinnah. Kromě herectví se věnoval také hudbě. V roce 2001 získal od britské královny Alžběty II. medaili britského impéria a stal se komandérem Řádu britského impéria , v roce 2009 byl povýšen na rytíře. Roku 2015 zemřel ve věku 93 let na selhání srdce.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Wars Dooku 2002 2005 2
Hobbit Saruman 2001 2014 5
James Bond Francisco Scaramanga 1974 1974 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů