Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Dooku

Dooku

Dooku je bývalý Jedi a poslední učedník mistra Yody, který opustil Republiku kvůli šířící se korupci. Jako hlava separatistů se tomu snažil postavit. Dooku vycvičil Qui-Gon Jinna a jménem Sifo-Dyase objednal klonové vojáky, kteří obsahovali čipy s rozkazem 66. Byl znám také pod jménem Darth Tyranus a zabit byl svým nástupcem Darth Vaderem.

Sezóny 2
2002 - 2005

Začátek války

Hrabě poskládal separatisty z Obchodní federace, Bankovního klanu, Techno unie a Komerčního cechu. Jeho cílem bylo prokázat korupci v Republice a svrhnout její systém. Proto potřeboval armádu. Největší továrna byla postavena na Geonosis. Jelikož se Nute Gunray dožadoval pomsty, najal Dooku námezdního lovce Fetta, aby zabil senátorku Amidalu. Jeho mise byla neúspěšná a Obi-Wan jej následoval na Geonosis, kde se potkal s hrabětem.

Dooku se pokoušel Kenobiho převést na svojí stranu, ale marně. Poté, co zajali i Anakina a Padmé, nechal je uvrhnout do arény. Na pomoc jim ale dorazil mistr Windu, který s sebou přivedl další Jedie. Později dorazil také Yoda s klonovou armádou. Dooku se dal na útěk, ale překvapili jej Anakin s Obi-Wanem. V souboji však Dooku oba soky porazil a Anakinovi usekl ruku. Následoval souboj s Yodou, kterému Dooku utekl. Vypukly klonové války.

Klonové války

Dooku během války věrně sloužil svému mistru Darth Sidiousovi. Plnil jeho příkazy i přes to, že to znamenalo neúspěch separatistů. Hlavním úkolem hraběte bylo získat pro separatisty co nejvíce spojenců, což se mu sice dařilo, ale republika na tom byla o poznání lépe. Separatisté ztratili možnost spolupracovat s Hutty, Toydariany nebo obyvateli Mandalore. Na mise vysílal svojí učednici Asajj Ventress, která se po dlouhé době ukázala jako neschopná, a tak ji musel Dooku na příkaz svého mistra odstranit. Ventress mu přísahala pomstu a vrátila se na svojí rodnou planetu k Sestrám noci.

Dooku netušil, že Ventress odletěla domů a sám potřeboval nového učedníka. Toho mu podstrčila Matka Talzin, hlava Sester noci. Savage byl bratrem Darth Maula, nakonec se vymanil z moci Dookua i čarodějnic a vydal se svého bratra hledat. Dooku od té doby již žádného učedníka nepřijal. Problém nastal, když Republika nalezla meč Sifo-Dyase a začala klást otázky, Dooku musel zamést stopy, ale naneštěstí odhalil svojí identitu coby Tyranus. Republika zjistila, že Dooku objednal vojáky, ale musela zůstal obezřetná a dále hrát hru Sithského lorda.

Smrt

Ke konci války se hraběti podařilo spolu s generálem Grievousem zajmout kancléře Palpatina. Anakin s Obi-Wanem se vydali na jeho záchranu a čelili samotnému Dookuovi. Anakin hraběte v souboji přemohl a na rozkaz kancléře jej zabil. V tu chvíli Anakin netušil, že Palpatine je Dookuův mistr a souboj byl součástí jeho zkoušky.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Wolfinator1

Může snad být charismatičtější lord než CHRISTOPHER LEE ? NEEEEEEEEE

18.12.2017 | 23:00:45
gb41

super postava

6.12.2016 | 14:19:09
Quinzel

V TCW nejlepší záporák. :-)

6.5.2016 | 19:44:20

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama