Star Wars (Hvězdné války) Dooku

Dooku

Dooku

Dooku je bývalý Jedi a poslední učedník mistra Yody, který opustil Republiku kvůli šířící se korupci. Jako hlava separatistů se tomu snažil postavit. Dooku vycvičil Qui-Gon Jinna a jménem Sifo-Dyase objednal klonové vojáky, kteří obsahovali čipy s rozkazem 66. Byl znám také pod jménem Darth Tyranus a zabit byl svým nástupcem Darth Vaderem.

Sezóny 2
2002 - 2005


Začátek války

Hrabě poskládal separatisty z Obchodní federace, Bankovního klanu, Techno unie a Komerčního cechu. Jeho cílem bylo prokázat korupci v Republice a svrhnout její systém. Proto potřeboval armádu. Největší továrna byla postavena na Geonosis. Jelikož se Nute Gunray dožadoval pomsty, najal Dooku námezdního lovce Fetta, aby zabil senátorku Amidalu. Jeho mise byla neúspěšná a Obi-Wan jej následoval na Geonosis, kde se potkal s hrabětem.

Dooku se pokoušel Kenobiho převést na svojí stranu, ale marně. Poté, co zajali i Anakina a Padmé, nechal je uvrhnout do arény. Na pomoc jim ale dorazil mistr Windu, který s sebou přivedl další Jedie. Později dorazil také Yoda s klonovou armádou. Dooku se dal na útěk, ale překvapili jej Anakin s Obi-Wanem. V souboji však Dooku oba soky porazil a Anakinovi usekl ruku. Následoval souboj s Yodou, kterému Dooku utekl. Vypukly klonové války.


Klonové války

Dooku během války věrně sloužil svému mistru Darth Sidiousovi. Plnil jeho příkazy i přes to, že to znamenalo neúspěch separatistů. Hlavním úkolem hraběte bylo získat pro separatisty co nejvíce spojenců, což se mu sice dařilo, ale republika na tom byla o poznání lépe. Separatisté ztratili možnost spolupracovat s Hutty, Toydariany nebo obyvateli Mandalore. Na mise vysílal svojí učednici Asajj Ventress, která se po dlouhé době ukázala jako neschopná, a tak ji musel Dooku na příkaz svého mistra odstranit. Ventress mu přísahala pomstu a vrátila se na svojí rodnou planetu k Sestrám noci.

Dooku netušil, že Ventress odletěla domů a sám potřeboval nového učedníka. Toho mu podstrčila Matka Talzin, hlava Sester noci. Savage byl bratrem Darth Maula, nakonec se vymanil z moci Dookua i čarodějnic a vydal se svého bratra hledat. Dooku od té doby již žádného učedníka nepřijal. Problém nastal, když Republika nalezla meč Sifo-Dyase a začala klást otázky, Dooku musel zamést stopy, ale naneštěstí odhalil svojí identitu coby Tyranus. Republika zjistila, že Dooku objednal vojáky, ale musela zůstal obezřetná a dále hrát hru Sithského lorda.

Smrt

Ke konci války se hraběti podařilo spolu s generálem Grievousem zajmout kancléře Palpatina. Anakin s Obi-Wanem se vydali na jeho záchranu a čelili samotnému Dookuovi. Anakin hraběte v souboji přemohl a na rozkaz kancléře jej zabil. V tu chvíli Anakin netušil, že Palpatine je Dookuův mistr a souboj byl součástí jeho zkoušky.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
gb41

super postava

6.12.2016 | 14:19:09
Quinzel

V TCW nejlepší záporák. :-)

6.5.2016 | 19:44:20

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců