Amber Valletta

Amber Valletta

Celé jméno: Amber Evangeline Valletta
Místo narození: Phoenix, Arizona, USA
Známé projekty: Transporter 2, Hitch, Legends

Datum narození: 9.2.1974 (50 let)

Amber Valletta je americká herečka a modelka. Narodila se 9. února 1974 v arizonském Phoenixu a svou kariéru začala jako modelka ve svých šestnácti letech. V osmnácti se objevila na obálce slavného magazínu Vogue. V devadesátých letech se stala tváří mnoha slavných módních značek, jakými jsou například Gucci, Chanel nebo Prada, a získala tak status supermodelky.

Svou hereckou kariéru začala Amber v roce 2000, a to hned po boku hereckých hvězd Harrisona Forda a Michelle Pfeiffer ve filmu Roberta Zemeckise What Lies Beneath. Zahrála si také v komedii Danny DeVita Duplex s Benem Stillerem a Drew Barrymore. V roce 2005 dostala výraznější roli v akčním filmu s Jasonem Stathamem Transporter 2 i v romantické komedii Hitch.

Mezi další významnější snímky, ve kterých Amber účinkovala, můžeme zařadit thriller Premonition nebo komedii s Jackie Chanem The Spy Next Door. První pořádnou seriálovou roli, získala v Revenge, kde účinkovala mezi lety 2011–2014. Dále si zahrála v seriálech Legends a Blood & Oil.

Ve svém osobním životě prožila manželství s americkým volejbalistou Chipem McCawem, ze kterého pochází syn Auden. V roce 2014 se veřejně přiznala ke svému boji s alkoholovou a drogovou závislostí.

Autor profilu: @marconero

Foto: Instagram Amber Valletty


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Legends Sonya Odum 2014 2014 1

Filtr seriálů