America Ferrera

America Ferrera

Celé jméno: America Georgine Ferrera
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Ugly Betty, DreamWorks Dragons, Superstore

Datum narození: 18.4.1984 (39 let)

America Georgine Ferrera je americká herečka, která se narodila v Los Angeles. Její rodiče pochází z Hondurasu a je nejmladší ze šesti sourozenců. S hraním začala již ve škole, když jí bylo sedm a jednou z jejích první rolí bylo účinkování ve školním představení v Hamletovi. Celé své mládí vystupovala ve školních hrách a v komunitním divadle v Los Angeles.

V roce 2002 se America objevila ve svém prvním televizním filmu Gotta Kick It Up! pro Disney Channel. Tou dobou studovala herectví na Severozápadní univerzitě a ještě tentýž rok si zahrála ve svém prvním filmu, který se jmenoval Real Women Have Curves. America se pak objevovala v nejrůznějších televizních seriálech.

America si v roce 2005 zahrála Carmen ve filmu The Sisterhood of Traveling Pants a roli si pak zopakovala v pokračování tohoto filmu v roce 2008. Je známá hlavně díky roli Betty Suarezové v americkém komediálním seriálu Ugly Betty, který se vysílal v letech 2006 až 2010. V roce 2010 nadabovala v animovaném filmu Jak vycvičit draka postavu Astrid a s dabováním pokračuje i v seriálu Dragons, který se vysílá od roku 2012. V roce 2010 se ještě objevila ve filmu The Dry Land, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance. V roce 2015 byla obsazena do role Amy v seriálu Superstore.

Její herecké schopnosti měly ohlas u kritiků a America získala Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v kategorii Televizní seriál – hudební nebo komediální. Dále získala cenu Screen Actors Guild Award za vynikající výkon herečky v komediálním seriálu a získala též cenu Primetime Emmy za vynikající výkon herečky v hlavní roli v komediálním seriálu.

Foto CC BY-SA 3.0 Georges Biard, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
WeCrashed Elishia Kennedy 2022 2022 1
Superstore Amy Dubanowski 2015 2020 6
Dragons Astrid 2010 2019 9

Filtr seriálů