America Olivo

America Olivo

Celé jméno: America Athene Campbell
Místo narození: Van Nuys, Kalifornie, USA
Známé projekty: Bitch Slap, Chicago PD, Degrassi

Datum narození: 5.1.1978 (46 let)

America Athene Campbell (za svobodna Olivo) je kanadsko-americká herečka, zpěvačka a modelka. Krátce po vystudování bakaláře na Juilliard School v New Yorku se vrátila do rodného Los Angeles, kde založila kapelu Soluna spolu s Aurorou Rodriguez, T Lopez a Jessicou Castellanos. Na základě jejich úspěchů je oslovilo USN s nabídkou vytvoření sitcomu točícím se okolo jejich životů skupiny. V dubnu 2004 natočili pilotní díl, ale USN seriálu zelenou nedalo. Na konci roku 2004 se skupina rozpustila a Olivo se soustředila na její kariéru herečky a sólo muzikantky.

V roce 2008 se objevila v úspěšném tanečním singlu „Deja Vu“. Stejný rok rok se objevila nahá stříbrně namalovaná od hlavy po paty na obálce alba Saints of Los Angeles. Také je na obálkách dvou známých romantických knih. V červnu 2009 se objevila na obálce Playboye. Uvnitř dílu je několikrát vyfocená nahá.

Pilotní díl pro sitcom Soluna ji otevřel několik dveří a dostala možnost se vrátit do divadla, kde ztvárnila hlavní ženskou roli v muzikále Hotel C'est L'Amour. Za roli Marie byla nominovaná na divadelní cenu LA Weekly. Nedávno si zahrála hlavní roli v novém broadwayovském muzikálu Spider-Man: Turn Off the Dark. Divadelní úspěch ji přinesl hlavní role ve filmech Bitch Slap (2009) a Maniac (2012); a vedlejší roli v Friday the 13th (2009). V seriálech se tolik neangažuje, opakující role měla v Degrassi: The Next Generation (2013–2014), Chicago P.D. (2014) a Degrassi: Next Class (2016–2017).

Foto: CC BY-SA 3.0 Asst.chris­tianamerica? By Christian Campbell, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago P.D. Laura Dawsonová 2014 2018 2

Filtr seriálů