Amy Pemberton

Amy Pemberton

Celé jméno: Amy Louise Pemberton
Místo narození: Anglie, Spojené království
Známé projekty: Legends of Tomorrow, Titanfall 2

Amy Louise Pemberton je anglická herečka a dabérka, která začala s herectvím v roce 2004. Nejvíce si ji diváci zapamatovali jako počítačový program Gideon v komiksovém seriálu stanice CW Legends of Tomorrow. Pemberton svou postavu pouze zpočátku dabovala. Tvůrci ji ovšem dali šanci ve druhé sérii a Gideon se objevila v seriálu z masa a kostí.

Dlouho se spekulovalo, zda postava bude přeobsazena, ale nakonec si Gideon zahrála právě Pemberton, která se do role vrátila i v následující řadě. Pemberton dále dabuje v počítačových hrách. Její lehce zapamatovatelný hlas jste mohli rozpoznat v úspěšné hře Game of Thrones od Telltale Games, kde nemluvila Elaenu Glenmore, jednu z klíčových postav celé hry.

Mezi její další důležité počiny patří hra Titanfall 2 z roku 2016, kde Pemberton propůjčila svůj hlas postavě jménem Slone. Dabování je její hlavní náplní práce, ale sem tam se například mihne i v divadle (například hry Footloose, Jersey Boys, Rock of Ages) a i v seriálech (Scorpion, Doc McStuffins, My Parents Are Aliens).


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Legends of Tomorrow Gideon 2016 2018 3

Filtr seriálů