Andy Bean

Andy Bean

Celé jméno: Andy Bean
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Power, Swamp Thing, It: Chapter Two

Datum narození: 7.10.1984 (39 let)

Americký herec Andy Bean se narodil 7. října 1984 v Chicagu. Vrůstal však na odlišném místě, v texaském Carrolltonu, kde prožil své dětství a svá školní léta. Brzy projevil zájem o herectví, kvůli čemuž si dal za cíl vystudovat Collin County Community College, kde hraní naplno propadl a studium úspěšně dokončil.

Bean se před kamerou poprvé objevil v roce 2007, v krátkometrážním studentském filmu Neptunus Rex, který zaslouženě získal titul Nejlepšího studentského filmu roku. Rolí Beliveaua se mu tak otevřely brány do filmového a televizního světa. Prvních několik let byl obsazován do malých rolí, od hraní si dokonce na pár let dal přestávku.

Do širšího povědomí publika se dostal až v roce 2014, kdy získal hlavní roli v dramatickém seriálu Power, který se vysílal na stanici Starz, a povedlo se mu upoutat diváky coby Greg Knox, agent FBI. Další velká role přišla v roce 2018, kdy byl obsazen do seriálu Here and Now z produkce HBO.

Více času na obrazovkách stráví v roce 2019, neboť ztvární vědce Aleca Hollanda, který se stal obětí útoku a byl přeměněn do stvůry sídlící v lusianských mokřadech. Bean slavnému Swamp Thingovi z dílny DC Comics propůjčí pouze lidskou podobu, nebezpečného humanoida si střihne Derek Mears. Téhož roku se objeví na stříbrném plátně v hororu It: Chapter Two vycházející z pera Mistra hororu, Stephena Kinga. Zde Bean převezme otěže mladého herce Wyatta Oleffa a ztvární dospělou verzi Stanleyho Urise, který se společně se svými kamarády z klubu Smolařů musí naposledy spojit a nadobro zastavit řádění démonického klauna Pennywise.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Swamp Thing Alec Holland 2019 2019 1

Filtr seriálů