Derek Mears

Derek Mears

Celé jméno: Derek Mears
Místo narození: Bakersfield, Kalifornie, USA
Známé projekty: Friday the 13th, Predator, Sleepy Hollow, Swamp Thing

Datum narození: 29.4.1972 (52 let)

Mears se narodil v americkém Bakersfieldu, kde také vyrůstal a začal se zajímat o vystupování před živým publikem. Než stačil vystudovat střední školu Highland High School, propadl stand-upu.

Postupem času nabíral zkušenosti v menších nevýrazných rolí, často pouze epizodních. Mears se objevil například v seriálech The Tick, ER, Alias, Nash Bridge, The Shield, CSI: NY či krátce v komediálním seriálu My Name Is Earl. Do širšího povědomí se dostal díky svým nebezpečným kaskadérským kouskům, které se mu povedly přenést na stříbrné plátno ve filmové sérii Piráti z Karibiku nebo ve filmech Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull a Blades of Glory.

Skutečně velkou roli získal v roce 2009, kdy byl obsazen coby Jason Voorhees, kruté lidské monstrum skrývající se za hokejovou maskou, do filmu Friday the 13th. Za svůj skutečně hororový výkon byl nominovaný na cenu MTV Movie Award jakožto nejlepší záporná postava. Nominaci však proměnil jeho oponent Heath Ledger za legendární ztvárnění Jokera ve filmu The Dark Knight.

Derekovo řádění se zalíbilo hned několika režisérům, kteří jej později obsazovali do dalších nebezpečných padoušských inkarnací na velkém plátně. Derek například ztvárnil samotného Predátora v stejnojmenné filmové sérii Predator a začal ve filmovém průmyslu střídat masky různých nestvůr.

Derek se také objevil na televizních obrazovkách. V jedné epizodě seriálu Grimm si střihl wesena Krampuse, který unášel zlobivé děti, mučil je v lese a následně je pojídal. Ztvárnil také démonického Molocha v seriálu Sleepy Hollow. Později si našel cestu ke komiksovým seriálům. V páté sérii Agents of S.H.I.E.L.D. si zahrál jednoho z kapitánů rasy Kree. Od agentů přeběhl do Central City, kde se v seriálu The Flash postavil flashovu týmu coby metačlověk Dwarfstar, který na co sáhne, to zmenší. Na půdě DC Comics na chvíli setrval, neboť v roce 2019 oblékl kostým další stvůry, tentokrát humanoida Bažináče ve stejnojmenném seriálu Swamp Thing na streamovací stanici DC Universe. O tuto roli se podělil s Andym Beanem, který ztvárnil lidskou podobu Bažináče, vědce Aleca Hollanda.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Swamp Thing Bažináč 2019 2019 1

Filtr seriálů