Aneesh Sheth

Aneesh Sheth

Celé jméno: Aneesh Sheth
Místo narození: Púne, Indie
Známé projekty: Jessica Jones

Datum narození: 5.1.1982 (42 let)

Aneesh Sheth je zpěvačka, herečka, producentka, scenáristka a režisérka, která se narodila roku 1982 v Indii. Brzy po narození se přestěhovala se svou rodinou do USA, kde se začala velmi zajímat o hudbu. Jako malá se věnovala zpěvu a hraní na klavír a flétnu.

Vzdělávala se na Tisch School of the Art v New Yorku, kde získala titul bakaláře v divadelním oboru. Poté začala cestovat, nicméně se vrátila zpátky na univerzitu, aby získala magisterský titul v oboru sociálních prací.

K jejímu životu je podstatné zmínit, že se Aneesh nenarodila jako dívka, ale jako chlapec. Postupem času si však uvědomila, že se ve svém těle necítí dobře, a proto si nechala změnit pohlaví. Nikdy však netušila, že se jako transgender uplatní v oblasti filmového a seriálového průmyslu.

Díky tomu, že je transgender, silně podporuje tuto skupinu lidí. Jakmile dostudovala magisterský obor, tak se začala věnovat práci s lidmi s menšinovou sexuální orientací. Poté často cestovala a pracovala na různých místech. Během toho, zhruba kolem roku 2010, získala své první televizní a filmové role.

Z její rolí zmiňme postavu Kami Sutry, kterou si roku 2011 zahrála v seriálu Outsourced. Poté jsme ji mohli vidět i v seriálu New Amsterdam, kde si zahrála Lilu. Její zatím největší rolí je postava Gillian, kterou roku 2019 ztvárnila v seriálu Jessica Jones.

Kromě toho se také zajímá o režisérství a psaní scénářů. Roku 2015 se jí podařilo vytvořit pilotní epizodu seriálu Crave, kterou si sama napsala i zrežírovala, nicméně tento seriál se nikdy nedočkal pokračování.

V letech 2008–2009 byl jejím manželem Michael Mumford, ten však předčasně zemřel. Následně si roku 2013 vzala Michaela Schumperta, nicméně s tím se rozvedla na konci roku 2015.

Foto: Kurt Jones


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Gillian 2019 2019 1

Filtr seriálů