Anna Paquin

Anna Paquin

Celé jméno: Anna Helen Paquin
Místo narození: Winnipeg, Manitoba, Kanada
Známé projekty: True Blood, X-men, Temnota na pokraji

Datum narození: 24.7.1982 (35 let)

Anna Helen Paquin je nejznámější tváří hereckého obsazení True Blood. Narodila se v Kanadě, občanství má novozélandské a většinu roku žije v LA. Ke kariéře herečky přišla trošku jako slepý k houslím. Její první zkušenost byla role skunka ve školním představení, poté šla podpořit sestru na konkurz a místo ní dostala roli v hollywoodském dramatu Piano. Bylo jí jedenáct a za svůj výkon si odnesla Oscara a zápis do historických tabulek.

Ze škatulky dětské senzace se přesunula do povědomí masového publika díky postavě Rogue v trilogii X-Men. Nyní úspěšně dobývá území televizní produkce. Za roli Sookie již stihla získat Zlatý Globus.


Anna má dvě kočky, jednoho psa a tetování na kotníku. Ráda hraje na klavír, sportuje a poslouchá Nine Inch Nails. Nedávno se zasnoubila se svým seriálovým protějškem Stephenem Moyerem. Seznámili se při nátačení pilotu k True blood a od té doby spolu žijí šťastně až dodnes.

Výběrová filmografie:

1993 – Piano

1996 – Jana Eyrová

1997 – Amistad

2000 – Na pokraji slávy

2000 – X-Men

2002 – 25. hodina

2003 – X-Men 2

2006 – X-Men: Poslední vzdor

2005 – Oliheň a velryba

2007 – Mé srdce pohřběte u Wounded Knee

2009 – Margaret

2009 – The Courageous Heart of Irena Sendler


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.