Annabella Sciorra

Annabella Sciorra

Celé jméno: Annabella Gloria Philomena Sciorra
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: Horečka džungle, Šepoty ve tměMental

Datum narození: 29.3.1960 (64 let)

Annabella Sciorra se narodila roku 1960 v New Yorku, a to rodičům italského původu. Její otec je veterinář, zatímco její matka pracuje jako módní návrhářka. Jako malá se věnovala především tanci, ale později se zaměřila na herectví, které studovala na American Academy of Dramatic Arts.

Kariéru odstartovala roku 1988 a především z počátku se věnovala hlavně filmům. Velké filmové role si zahrála například ve snímcích Poldovi v patách, Horečka džungle, Šepoty ve tmě, Ruka na kolébce, Romeo krvácí, Lék, Země policajtů, Pan Žárlivý, Jak přicházejí sny, Hon za svobodou, Dvanáctiletí a Dokažte mi vinu.

Od roku 2000 se ale začala více věnovat seriálům. Nejdříve jsme ji mohli vidět v Queens Supreme, kde si roku 2003 zahrála soudkyni Kim Vicidomini. Známa je také díky seriálu The Sopranos, kde hrála Glorii Trillo. V letech 2005–2006 se pravidelně věnovala seriálu Law & Order: Criminal Intent, kde si zahrála Carolyn Barek.

Po menších rolích v seriálech The L Word a ER si zahrála v seriálu Mental. Roku 2018 se objevila jako Rosalie Biagi v seriálu GLOW a téhož roku si ještě zahrála Rosalii Carbone v seriálech Luke Cage a Daredevil.

V letech 1989–1993 byl jejím mužem herec Joe Petruzzi. Mezi lety 2004–2007 chodila s dalším hercem, tentokrát s Bobbym Cannavalem. V říjnu roku 2017 obvinila producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování, když prozradila, že ji někdy v devadesátých létech znásilnil.

Foto CC BY 3.0 David Shankbone, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Rosalie Carbone 2018 2018 2

Filtr seriálů