Annabeth Gish

Annabeth Gish

Celé jméno: Annabeth Elizabeth Gish
Místo narození: Albuquerque, Nové Mexiko, USA
Známé projekty: Akta X, The Bridge, Brotherhood, Halt and Catch Fire, Pretty Little Liars, Midnight Mass

Datum narození: 13.3.1971 (53 let)

Annabeth Gish je americká herečka pocházející z Albuquerque. Ve dvou letech se stěhovala s rodiči do Cedar Falls, kde vyrůstala. Její rodiče se živí jako učitelé. Gish maturovala na střední škole Northern University High School a státní závěrečné zkoušky složila na Duke University, kde studovala angličtinu. Byla váženou členkou spolku Kappa Kappa Gamma, pomocí něhož se snažila mezi svými spolužáky rozšířit zájem o divadlo a herectví.

Gish je úspěšnou na filmovém poli. Za roli Kat Araujo ve filmu Mystic Pizza si vysloužila nominaci na hereckou cenu. V roce 1989 byla znovu nominována za ztvárnění Lyn McKenny v kriminálním drama When He's Not a Stranger. Svou tvář propůjčila i dceři Richarda Nixona v životopisném snímku Nixon. Významným milníkem pro ni byl film Pursuit of Happiness, díky němuž si z filmového festivalu Slamdunk odnesla cenu za nejlepší herečku v komediálním fil­mu.

V roce 2001 byla obsazena do seriálu The X-Files, do něhož se vrátila i po šestnácti letech, kdy byl mysteriózní projekt obnoven. Hlavní roli získala v televizních seriálech Brotherhood, The Bridge (US), Sons of Anarchy, Pretty Little Liars a Halt and Catch Fire.

V roce 2018 ji talentovaný režisér Mike Flanagan obsadil do svého hororového projektu The Haunting of Hill House, kde si zahrála Claru Dudley, hospodyňku starající se o sídlo, kterému je přezdíváno Dům na kopci. S Flanaganem navázala spolupráci i o tři roky později, kdy si zahrála v minisérii Midnight Mass.

Embed from Getty Images

Filtr seriálů