Annet Mahendru

Annet Mahendru

Celé jméno: Anita Devi Mahendru
Místo narození: Kábul, Afghánistán
Známé projekty: The Americans, The Walking Dead: World Beyond

Datum narození: 21.8.1989 (34 let)

Annet Mahendru je rodačka z Afghánistánu, kde se narodila roku 1989. Je potomkem ruské podnikatelky a umělkyně Olgy Mahendru, zatímco její otec Ghanshan Mahendru je indický učitel a novinář. Mládí prožila na cestách, protože její rodina často cestovala mezi Petrohradem a Frankfurtem.

Od svých třinácti let žila v New Yorku, a to pouze se svým otcem, protože se její rodiče rozvedli. Vzdělávala se tu na East Meadow High School, kde byla mimo jiné členkou roztleskávaček. Následně studovala na St. John's University, kde se zaměřovala na anglický jazyk.

Herečka ovládá hindštinu, francouzštinu, perštinu, němčinu, ruštinu a pochopitelně angličtinu. Na New York University se pokoušela získat magisterský titul, ale školy zanechala z důvodu zájmu o hereckou kariéru. Právě proto se přestěhovala do Los Angeles, kde její kariéra začala.

Své první role získala roku 2006, přičemž zpočátku hrála jen epizodní role. Od roku 2013 začala působit v seriálu The Americans, kde se až do roku 2016 pravidelně objevovala jako Nina Krilova. Během toho také ztvárnila menší roli v seriálu The Following, kde se objevila roku 2015.

Roku 2016 získala výraznou roli v seriálu Tyrant, kde si zahrála Nafisu Al-Qadi. Po několika dalších vedlejších a epizodních seriálových rolích získala roku 2020 jednu z hlavních postav seriálu The Walking Dead: World Beyond, kde si zahrála schopnou Huck.

Jejím manželem je australský scenárista a režisér Lucian Gibson, který je synem slavnějšího Mela Gibsona. Společně žijí v Los Angeles, kde vychovávají svého syna.

Foto: FX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead: World Beyond Huck 2020 2021 2

Filtr seriálů