Annie Ilonzeh

Annie Ilonzeh

Celé jméno: Annette Ngozi Ilonzeh
Místo narození: Grapevine, Texas, USA
Známé projekty: General Hospital, Charlie's Angels, Arrow, Drop Dead Diva, Empire, All Eyez on Me, 'Til Death Do Us Part, Chicago Fire

Datum narození: 23.8.1983 (40 let)

Annie Ilonzeh se narodila v texaském Grapevine a chodil na střední školu Colleyville. Její otec je nigerské původu a matka je bílá. V roce 2007 měla svůj televizní debut v sitcomu How I Met Your Mother. Poté měla malé role ve filmech jako He's Just Not That Into You, Miss Marc a Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief. Následně získala opakující roli v telenovele Melrose Place (2009–2010) a v roce 2010 si zahrála ve třech dílech Entourage. Mezi toky 2010–2011 si zahrála v další soap opeře, tentokrát ztvárnila Mayu WardovouGeneral Hospital.

V lednu 2011 bylo oznámeno, že byla obsazena jako jedna z Andílků do rebootu Charlie's Angels. Seriál měl okamžitě negativní hodnocení a byl po čtyřech dílech zrušen. V březnu 2012 bylo oznámeno, že se objeví v seriálu Arrow jako Joanna de la Vega. Ke konci tohoto roku měla další opakující roli v seriálu Switched at Birth. V roce 2013 získala hlavní roli v televizním filmu Killer Reality. Také měla hostující roli v druhé řadě Beauty and the Beast a opakující roli v Drop Dead Diva, Person of Interest a Empire.

V roce 2017 měla svoji první hlavní filmovou roli – hrála Kidadu Jonesovou v biografickém dramatu All Eyez on Me. Ke konci roku se ještě objevila v psychologickém thrilleru 'Til Death Do Us Part. V roce 2018 se objevila v akčním thrilleru Peppermint a získala hlavní roli v Staties, který ale zelenou nedostal.

V roce 2018 dostala další hlavní roli v Chicago Fire jako Emily Fosterová, kde vydržela dvě řady.

Foto: NBC

Filtr seriálů