Anthony Head

Anthony Head

Celé jméno: Anthony Stewart Head
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Buffy the Vampire Slayer, Manchild, Merlin, Dominion

Datum narození: 20.2.1954 (63 let)

Anthony Head je zkušený britský herec a hudebník, narozený roku 1954 v Londýně. Vystudoval proslulou londýnskou školu LAMDA. Spolu se svým starším bratrem si zahrál v muzikálu Chess, ale vůbec první muzikálové vystoupení bylo ve hře Godspell. Herectví se věnuje od roku 1978.

Anthony měl za svou kariéru několik rolí, kterých si jej můžeme zapamatovat. Roku 1987 si zahrál ve filmu Modlitba za umírající. Jako další příklady můžeme zmínit filmy jako Vyznání Anny Elliotové, Repo: Genetická opera! či Přizdis*áči. Mnohem zajímavější jsou ale seriálové role. Nejznámější je ze seriálu Buffy the Vampire Slayer, kde si zahrál ve 121 epizodách postavu Ruperta Gilese. V letech 2002 – 2003 si zahrál v seriálu Manchild jako James.


Přes obrovskou řadu dalších seriálů, kde hrál převážně epizodní role, si zahrál ve více epizodách v seriálech jako Doctor Who Confidential a Little Britain. Další velká role přišla v seriálu Merlin, kde si zahrál Uthera Pendragona. Další hlavní seriálová role se naskytla roku 2014, když byl obsazen do seriálu Dominion. V roce 2016 byl obsazen do seriálu Still Star-Crossed, kde hraje pana Kapuleta.

Athonyho otec se jmenuje Seafield Head a jeho matka Helen Shingler, která byla herečka. Anthony má také staršího bratra, který je taktéž herec a zpěvák. Roku 1984 si vzal za ženu Sarah Fisher, se kterou mají dvě děti – Emily Rose a Daisy.

Foto CC BY 2.0 Raven Underwood, Wikimedia Commons


Hraje v