Anthony Rapp

Anthony Rapp

Celé jméno: Anthony Dean Rapp
Místo narození: Joliet, Illinois, USA
Známé projekty: Bohémové, Star Trek: Discovery, Čistá duše

Datum narození: 26.10.1971 (52 let)

Anthony Rapp je americký herec, který od tří let vyrůstal pouze se svou matkou a bratrem. Jeho otec celou rodinu opustil. Anthony hned zpočátku tíhl k herectví, působil od devíti let ve hře The Little Prince and the Aviator, která ovšem byla po pouhých šestnácti představeními zrušena. Jeho první zkušenost byla ve filmu Noční dobrodružství. Rapp vystudoval dvě herecké školy.

Svůj první film natočil s Chrisem Columbem, se kterým si sedl a spolupracoval s ním i nadále. Rapp se tak následně objevil ve filmu Bohémové, což patří jedna z jeho největších rolí. Anthonny je také hudebně nadaný, dokonce vydal i své sólové album, které neslo název Look Around. Silně ho ovlivnila smrt jeho matky, které věnoval i svou knihu.

Anthonny Rapp se netají svou orientací a usilovně bojuje za práva gayů, lesbiček a dá se říci i ostatních menšin. V roce 2017 byl obsazen do seriálu Star Trek: Discovery, kde si zahrál poručíka Paula Stametse, který je shodou okolností také gay. Anthonny se dále například objevil ve filmech Láska a jiné kratochvíle, Blackbird či například v Čisté duši.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Trek: Discovery Paul Stamets 2017 2020 3

Filtr seriálů