Star Trek: Discovery Paul Stamets

Paul Stamets

Paul Stamets

Poručík na USS Discovery, který se zasloužil o spórový pohon lodi.

Sezóny 3
2017 - 2020

Poručík Paul Stamets slouží na lodi USS Discovery pod vedením zvláštního kapitána Gabriela Lorcy. Stamets je jedním z nejchytřejších lidí v celé Hvězdné flotile. Společně se svým kolegou Straalem pracovali na nových a inovativních technologií pohonu lodí Hvězdné flotily. Následně byl ale Straal přidělen na USS Glenn, zatímco Paul se dostal na USS Discovery.

Paul Stamets je velice odměřený člověk, který si nechce k tělu nikoho připustit. Proto je zpočátku odměřený k Michael Burnhamové a k Saruovi. Dokonce sem tam má i konflikt s kapitánem Lorcou. Je sám přesvědčen o své dokonalosti a někdy nechce upřednostit zájmy Federaci vůči svému vlastnímu egu, což je jedna z jeho největších slabin, která je mu věčně vyčítána.


Paul Stamets je také gayem, který udržuje nepravidelný vztah s Hughem Culberem, který taktéž pracuje na USS Discovery. I Stamets ale následně ukáže, že má srdce na pravém místě. Když si uvědomí, že Rozparovače loď nemůže využívat věčně kvůli spórovému pohonu, Stamets se obětuje a zachrání život tohoto nebohého tvora. I když Paul vypadá v pohodě, na jeho zdravotním stavu se to v budoucnu projeví.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

V prvých častiach som ho nemusel lebo mi prišiel ako niekto namyslený kto si bude furt sťažovať, ale nakoniec sa ukázalo že je to skvelá postava, to že je gay je mi úplne jedno, naopak je takáto postava pre univerzum ktoré si vždy zakladalo na rovnoprávnosti všetkých rás a národov naprosto podstatná.

redaktor
10.1.2021 | 22:01:32
Xyll

Prvních pár dílů jsem ho nemusela, ale časem jsem si ho hodně oblíbila. Super inženýr!

9.6.2020 | 20:11:58
theplanetoftheapes

Inteligentní homovědátor. Vsadím se, že v tom jejich podivném vztahu dělá on holku. Tím nemyslím nic sexuálního, spíš to, že doma asi rád uklízí, vaří v růžové zástěrce a pod uniformou nosí bondáž obleček kdyby náhodou. Znáte Blacked ? určitě jo ;) vždycky je tam obří černoch a menší běloška, tady je to taky celkem velký černoch a celkem menší běloch. Náhoda? I don´t think so ;) ;)

30.7.2019 | 13:17:57
pavel.hangman

Ale jo, své místo v posádce i v seriálu má.

18.4.2019 | 18:09:25
captain

Dobrá postava. Škoda jen toho šaškování kolem spore drive. Jako klasický šef inženýr Federation Starship by byl daleko lepší.

31.3.2019 | 19:51:08
pastiller

dobrá postava

1.3.2019 | 17:24:18
Lyra

je gay takze co jinyho cekat

5.3.2018 | 22:05:32
Radmila67

antipatie

5.3.2018 | 18:53:35
PRINC180

Nesedí mi , není mi sympatický…

18.2.2018 | 23:13:24
Kothy

Sefinzenyr s neobvyklymi postupy.

22.11.2017 | 18:26:36
1

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie