Star Trek: Discovery Paul Stamets

Paul Stamets

Paul Stamets

Poručík na USS Discovery, který se zasloužil o spórový pohon lodi.

Sezóny 2
2017 - 2019

Poručík Paul Stamets slouží na lodi USS Discovery pod vedením zvláštního kapitána Gabriela Lorcy. Stamets je jedním z nejchytřejších lidí v celé Hvězdné flotile. Společně se svým kolegou Straalem pracovali na nových a inovativních technologií pohonu lodí Hvězdné flotily. Následně byl ale Straal přidělen na USS Glenn, zatímco Paul se dostal na USS Discovery.

Paul Stamets je velice odměřený člověk, který si nechce k tělu nikoho připustit. Proto je zpočátku odměřený k Michael Burnhamové a k Saruovi. Dokonce sem tam má i konflikt s kapitánem Lorcou. Je sám přesvědčen o své dokonalosti a někdy nechce upřednostit zájmy Federaci vůči svému vlastnímu egu, což je jedna z jeho největších slabin, která je mu věčně vyčítána.


Paul Stamets je také gayem, který udržuje nepravidelný vztah s Hughem Culberem, který taktéž pracuje na USS Discovery. I Stamets ale následně ukáže, že má srdce na pravém místě. Když si uvědomí, že Rozparovače loď nemůže využívat věčně kvůli spórovému pohonu, Stamets se obětuje a zachrání život tohoto nebohého tvora. I když Paul vypadá v pohodě, na jeho zdravotním stavu se to v budoucnu projeví.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Xyll

Prvních pár dílů jsem ho nemusela, ale časem jsem si ho hodně oblíbila. Super inženýr!

9.6.2020 | 20:11:58
theplanetoftheapes

Inteligentní homovědátor. Vsadím se, že v tom jejich podivném vztahu dělá on holku. Tím nemyslím nic sexuálního, spíš to, že doma asi rád uklízí, vaří v růžové zástěrce a pod uniformou nosí bondáž obleček kdyby náhodou. Znáte Blacked ? určitě jo ;) vždycky je tam obří černoch a menší běloška, tady je to taky celkem velký černoch a celkem menší běloch. Náhoda? I don´t think so ;) ;)

30.7.2019 | 13:17:57
pavel.hangman

Ale jo, své místo v posádce i v seriálu má.

18.4.2019 | 18:09:25
captain

Dobrá postava. Škoda jen toho šaškování kolem spore drive. Jako klasický šef inženýr Federation Starship by byl daleko lepší.

31.3.2019 | 19:51:08
pastiller

dobrá postava

1.3.2019 | 17:24:18
Lyra

je gay takze co jinyho cekat

5.3.2018 | 22:05:32
Radmila67

antipatie

5.3.2018 | 18:53:35
PRINC180

Nesedí mi , není mi sympatický…

18.2.2018 | 23:13:24
Kothy

Sefinzenyr s neobvyklymi postupy.

22.11.2017 | 18:26:36
massx

P'ro mě celkem sympatická postava, když to nebude přehánět s gaypride, tak mi nebude vadit. Ta namyšlenost je celkem pochopitelná, dost lidí kteří jsou v nečem vyjjímeční takoví jsou, i když třeba v ostatních věcech jsou úplně nanic. Tipoval bych, že houbový pohon ho v budoucnu (při)zabije a přestane se používat. Klasický (trans)warp snad stačí ne?

1.11.2017 | 13:25:54
1

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie