Star Trek: Discovery Popis

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Amigo65

LGBT neřeším, a jako celému ST vždycky 100%.

28.2.2021 | 11:03:27
nexus06

Ok, je tam hloupá LGBT agitka, ale to není problém Start Treku, jako spíš přihlouplých aktivistů, kteří to všude cpou. Nebýt jich, tak mě to asi ani neruší a neřeším to. Spousta lidí si plete svět ST a SW. Když jsem svému synovi ukazoval původní ST, naprosto ho to nezaujalo. Trapná nuda. Enterprise a Discovery jsou průzkumné lodi, ne žádný X-wing či Hvězda smrti. ST je prostě o pocitech, příběh tak nějak spíše navádí než tluče po hlavě. Není primárně o akci. Ve světě ST se zase tolik nestřílí, není to akční nářez. A to Discovery podle mě splňuje jak má. Někdy lépe, někdy méně. Stále je to Star Trek který ve mně vyvolává pocity. Je to dost možná i tím, že jsem zastánce „protřepat. nemíchat“, než „podejte mi pivo“. Proto za mě 4.5 hvězdy a 0,5 se zaokrouhluje nahoru.

13.2.2021 | 21:03:33
Orchoose

Absolute trash , jedna dobra postava v celem serialu. Ubrecena limonada…

22.1.2021 | 14:33:54
ori

Ja som teda spokojný. Ľudia nadávajú že je je to LGBT propaganda, ale Star Trek bol vždy o rovnosti rôznych druhov, rás, pohlaví a orientácií, proste pokračujú v tom čo sme tu už videli v starých ST seriáloch. Efekty sú naprosto úžasné, páči sa mi že každá séria má vlastnú hlavnú zápletku. Mínusom sú však postavy, väčšina mi je naprosto ukradnutá, je tam úplné minimum ľudí ktorí ma bavia. U posádky mostíku ani netuším ako sa kto volá a čo má na starosti a to už tam zavadzajú 3 série. A keď už je tam konečne nejaká zaujímavá postava tak ju zabijú alebo pošlú do minulosti či niekam inam. Michael je hrozný protagonista, nejde mi o postavu ale o herečku ktorú nemusím ani v iných projektoch, a to jej neustále šepkanie… Najväčším plusom je že sú teraz v budúcnosti a majú tak úplne voľné ruky.

redaktor
10.1.2021 | 10:51:17
FreedomRat

Třetí série pecka.

19.11.2020 | 8:08:45
NewPerson

LGBT chujovina na nTou!

18.11.2020 | 22:05:53
JirkaDeMode

První řada 4 hvězdy , druhá 3 hvězdy a třetí odpad bohužel :-(

8.11.2020 | 22:21:20
tom99

První řada výborná a zcela excelentně promyšlená. Druhá už byla o dost horší. Třetí bude u mě rozhodovat…

webmaster, grafik
18.10.2020 | 13:17:48
Horus8

pecka

14.10.2020 | 14:20:38
Arihant

Naozaj to nie je ten star trek na ktory sme zvyknuty. 40% davam len za niektore postavy (lorca, saru) inac by tam svietila jedna hviezda. Ak chcete nieco zo sveta star treku tak uz radsej novy serial Picard alebo the orville.

3.9.2020 | 20:59:01

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie