Star Trek: Discovery
70/100 - 140×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Star Trek: Discovery

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AK81

první sérii bych dal 80% ale potom co se z toho stalo… ODPAD

4.8.2022 | 23:42:59
Kobyone

Posledni 3. a 4. serie byly fakt odpad. Zahodili veskery potencial, ktery jsem v tom serialu videl. 30% jen kvuli tomu, jak solidni byly prvni 2 serie.

Po 2. serii – predchozi recenze 3 roky zpet: CGI a rozpočet tenhle seriál drží na úrovni kvalitních seriálů. Jinak mě to jako fanouška Sci-fi poměrně zklamalo. I tak si zaslouží 75%.

23.7.2022 | 15:35:16
Kothy

Po dlouhe dobe novy Star Trek serial :)

21.7.2022 | 0:28:16
Ellar

Woke Trek: Diversity je takovou úsměvnou parodií na Star Trek. První řada byla skvělým počinem, avšak od druhé řady to šlo se seriálem z kopce. Přehnaně emocionální, ne příliš inteligentní a nelogické postavy, hloupé a opakující se zápletky, znesvěcování loru původního Star Treku a pomyslnou třešničkou na dortu je nesympatická hlavní postava se spasitelskými komplexy. Absolutní ráj pro SJW, utrpení pro fanoušky klasických Star Treků. Pokud chcete dobrej Star Trek od tvůrců, kteří vědí, jak psát zajímavé příběhy a postavy, zkuste Lower Decks.

26.4.2022 | 14:43:53
martin2

První dvě série ok, zbytek gay odpad.

18.3.2022 | 9:56:00
espreso

odpad hnus v jednom

25.2.2022 | 23:22:51
Xassasin

odpad

11.2.2022 | 7:56:41
Safikk

Tragédie, první dvě sezóny jakš takš. 3. byla peklo. U čtvrté se mi chce střídavě plakat a zvracet.

8.2.2022 | 15:01:55
JirkaDeMode

První řada 4 hvězdy , druhá 3 hvězdy a třetí odpad bohužel :-( No a čtvrtou řadu nemá ani cenu komentovat !

10.12.2021 | 9:33:06
MBMusketyr

První série fajn, zbytek odpad. Ač mám rád ST, tak tohle bylo na mne moc.

4.12.2021 | 13:31:54

Stav titulků

Epizoda S04E13: Coming Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Novinky

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Nemožné se stalo skutečností. Star Trek 4 byl již v přípravách, nicméně od projektu odstoupil Chris Pine a Chris Hemsworth, jelikož výplata za další film nebyla podle jejich představ. Starý tým se ovšem vrací a kamery by se mohly roztočit ještě letos. To je ale zpráva, co říkáte?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama