Star Trek: Discovery Popis

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Štísko

Začala jsem, leč po třech dílech jsem o vzdala. Možná to někdy zkusím znovu, ale kapitánka, co neumí velet, a Klingoni-gumáci mě opravdu zklamali.

26.5.2019 | 19:48:45
pastiller

bomba pokračuje to jinak než jiný star treky ale má to své kouzlo pro mě 100%

5.4.2019 | 21:17:59
piccione1982

Super serial.Star Trek serialy mam rad tenhle bych zaradil mezi treti nejoblibenejsi.

18.3.2019 | 17:12:26
MilSpi

Klasické Star trek seriály jsem moc nemusel. Tahle forma mi vyhovuje.

2.3.2019 | 16:20:53
PRINC180

Sorry hnus........

28.2.2019 | 14:32:42
Tuleň44

Tento blábol dělá značce StarTrek jen ostudu. Ztráta času.

20.2.2019 | 12:29:04
Kobyone

CGI a rozpočet tenhle seriál drží na úrovni kvalitních seriálů. Jinak mě to jako fanouška Sci-fi poměrně zklamalo. I tak si zaslouží 75%.

22.1.2019 | 23:00:34
Kalam

Humus, toto není star trek… otřesné postavy, trapný děj, většina castu neherci… JJovina jak vyšitá

7.10.2018 | 19:06:53
-Skinner-

Ako naozaj veľký fanúšik Star Treku musím povedať, že sa mi seriál veľmi páči. Nie je to síce najlepší ST seriál ale ani ten najhorší. Efekty sú vynikajúce rovnako tak herci aj keď niektoré postavy u mňa nerezonujú tak ako v iných ST. Seriál je viditeľne inšpirovaný novými filmami. Použivanie vyspelých technológii nie je potrebné riešiť kedže sa nerieši ani pri prequelových Star Wars filmoch. Efekty sú proste moderné aby apelovali na súčasných divákov. Vzhľad klingonov som nejak strávil kedže ho tvorcovia nejak rozumne vysvetlili a v budúcnosti predstavia pôvodných Klingonov. Jediné čo mi vadí, že sa nové filmy a seriály odklonili od utopistickej vízie Genea Roddenberryho k akčnej dráme. Aj v minulých seriáloch sme mali akčne epizódy ale bolo mnoho tých nad ktorými sa mal človek zamyslieť.

1.10.2018 | 23:37:08
CermmiCZ

Se seriálem problém nemám, nejsem zrovna fanoušek startreku takže nějaké ty změny oproti původním, mi nevadí.

7.9.2018 | 0:41:42

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie