Star Trek: Discovery Popis

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
captain

Seriál, který nám dal kapitány Lorcu a Pika, ovšem jinak pokulhává, zlatý The Orville.

6.7.2020 | 16:49:00
master_yoda

každý díl horší než předchozí

1.7.2020 | 9:39:08
xflori01

Fanoušek Star Treku nejsem, takže si to hodnotím čistě z pohledu sci-fi. Dal bych tak 70 %.

webmaster
26.6.2020 | 16:43:07
pkd

Absolutní sračka,která totálně nemá nic společného ani atmosférou,ani vizuálem (to už JarJar byl blíž) s tím,co vymyslel Roddenberry. Škoda,že tady není odpad,dal bych ho.A ne,fakt to není ST jen proto,že to má ten nápis.

18.3.2020 | 13:57:21
CermmiCZ

Se seriálem problém nemám, nejsem zrovna fanoušek startreku takže nějaké ty změny oproti původním, mi nevadí.

16.10.2019 | 22:11:47
MiqueEala

Začátek vypadal slibně, ale pak to bylo stále nudnější a přiblblejší. Klingonská linka děsná už od začátku a ještě tam ti herci ani neumí hrát…

7.9.2019 | 21:43:34
Štísko

Začala jsem, leč po třech dílech jsem o vzdala. Možná to někdy zkusím znovu, ale kapitánka, co neumí velet, a Klingoni-gumáci mě opravdu zklamali.

26.5.2019 | 19:48:45
pastiller

bomba pokračuje to jinak než jiný star treky ale má to své kouzlo pro mě 100%

5.4.2019 | 21:17:59
piccione1982

Super serial.Star Trek serialy mam rad tenhle bych zaradil mezi treti nejoblibenejsi.

18.3.2019 | 17:12:26
MilSpi

Klasické Star trek seriály jsem moc nemusel. Tahle forma mi vyhovuje.

2.3.2019 | 16:20:53
1

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie