Star Trek: Discovery
70/100 - 143×

Sledovat

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Star Trek: Discovery

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Za mňa priemerný seriál. Ľudia nadávajú že je to LGBT propaganda, ale Star Trek bol vždy o rovnosti rôznych druhov, rás, pohlaví a orientácií, proste pokračovali v tom čo sme tu už videli v starých ST seriáloch. Efekty boli naprosto úžasné. Mínusom boli postavy, väčšina mi bola naprosto ukradnutá, bolo tam úplné minimum ľudí ktorí ma bavili, a keď už tam konečne bola nejaká zaujímavá postava tak ju zabili alebo poslali do minulosti či niekam inam. Michael bola hrozný protagonista, nejde mi o postavu ale o herečku ktorú nemusím ani v iných projektoch, a to jej neustále šepkanie… Najväčším plusom pre mňa bol skok do budúcnosti a neobmedzené možnosti.

webmaster
9.6.2024 | 21:43:10
drahomir kovarik

Takova pěkna podivana když nic neni na co koukat.

8.6.2024 | 12:32:42
AK81

první sérii bych dal 80% ale potom co se z toho stalo… ODPAD

4.8.2022 | 23:42:59
Kobyone

Posledni 3. a 4. serie byly fakt odpad. Zahodili veskery potencial, ktery jsem v tom serialu videl. 30% jen kvuli tomu, jak solidni byly prvni 2 serie.

Po 2. serii – predchozi recenze 3 roky zpet: CGI a rozpočet tenhle seriál drží na úrovni kvalitních seriálů. Jinak mě to jako fanouška Sci-fi poměrně zklamalo. I tak si zaslouží 75%.

23.7.2022 | 15:35:16
Kothy

Po dlouhe dobe novy Star Trek serial :)

21.7.2022 | 0:28:16
Ellar

Woke Trek: Diversity je takovou úsměvnou parodií na Star Trek. První řada byla skvělým počinem, avšak od druhé řady to šlo se seriálem z kopce. Přehnaně emocionální, ne příliš inteligentní a nelogické postavy, hloupé a opakující se zápletky, znesvěcování loru původního Star Treku a pomyslnou třešničkou na dortu je nesympatická hlavní postava se spasitelskými komplexy. Absolutní ráj pro SJW, utrpení pro fanoušky klasických Star Treků. Pokud chcete dobrej Star Trek od tvůrců, kteří vědí, jak psát zajímavé příběhy a postavy, zkuste Lower Decks.

26.4.2022 | 14:43:53
martin2

První dvě série ok, zbytek gay odpad.

18.3.2022 | 9:56:00
espreso

odpad hnus v jednom

25.2.2022 | 23:22:51
Xassasin

odpad

11.2.2022 | 7:56:41
Safikk

Tragédie, první dvě sezóny jakš takš. 3. byla peklo. U čtvrté se mi chce střídavě plakat a zvracet.

8.2.2022 | 15:01:55

Reklama

Zajímavosti

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?

Nejlepší postavy

Novinky

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama