Jayne Brook

Jayne Brook

Celé jméno: Jayne Brook
Místo narození: Northbrook, Illinois, USA
Známé projekty: Star Trek: Discovery, John Doe, Chicago Hope

Datum narození: 16.9.1960 (63 let)

Jayne Brook je americká herečka, která započala svou hereckou kariéru v komiksovém filmu Superman 4. První větší role přišla v roce 1990, kdy Brook vyhrála casting postavy Ann Hudson v seriálu WIOU. Posléze přišly dvě mini-série, ve kterých měla Brook poměrně zásadní roli – seriály The Old Boy Network a Sirens.

Poté se na Brook usmálo štěstí a na nějaký čas spíše působila na stříbrných plátnech. Brook se mihla ve filmech Gattaca, Ed, Last Dance, Into My Heart či v Clean Slate. Upřímně filmy, ve kterých hrála, nesklidily příliš pozitivní kritiku, a tak se Brook přesunula zpět k seriálům, kde víc zářila. Její další velká role přišla v seriálu Chicago Hope, kde si Jayne zahrála doktorku Dianu Gradovou.

Brook dále působila jako jedna z hlavních postav v seriálech Imagine That, The District a John Doe. Jayne Brook se nadále stávala velice vytíženou a oblíbenou herečkou v seriálech, z těch dalších významných můžeme například jmenovat účinkování v show Brothers & Sisters, Private Practice a Off the Map. V roce 2017 získala Brook roli Katriny Cornwellové v úspěšném seriálu Star Trek: Discovery.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Trek: Discovery Katrina Cornwell 2017 2019 2

Filtr seriálů