Star Trek: Discovery Saru

Saru

Saru

Kelphian, který působil na lodi USS Shenzhou a následně i na Discovery.

Sezóny 3
2017 - 2020

Saru je vůbec první Kelphian, který se kdy přidal ke Hvězdné flotile. Působil jako vědecký důstojník na lodi USS Shenzhou pod vedením kapitánky Philippy Georgiou. Byl také cenným rádcem na můstku, kdy často kapitánka potřebovala jeho rady. S komandérkou Michael Burnhamovou měl velice dobré vztahy. Dokonce jí považoval za nejchytřejší osobu v celé Hvězdné flotile.

Když se Michael Burnhamová vzbouří proti kapitánce Georgiou, aby zabránila válce s Klingony, Saru je z Michael zklamaný. Vždy jí považoval za příkladného komandéra, ale od této doby se vše změnilo. Když se Michael společně s Philippou vydá na nebezpečnou misi ke Klingonům a z ní se vrátí živá pouze Burnhamová, rozpad lodi USS Shenzhou je prakticky nevyhnutelný, a tak Saru musí nadobro opustit svou posádku.


Je ale následně převelen na USS Discovery, který má pod palcem nekompromisní kapitán Gabriel Lorca. Saru se nicméně na lodi Shenzhou osvědčil a jeho činy nebyly zapomenuty, proto byl povýšen na poručíka, který stále působí ve vědeckém oddělení. Když je sem převelena i Michael Burnhamová, má zpočátku rozpačité pocity, následně je ale rád, že má po boku někoho, koho zná.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
pavel.hangman

Asi nejzajímavější vedlejší postava. Ale ne zase tak moc, aby to celé táhnul jako Lorca, Pike nebo třeba Spock. Prostě vedlejšák. Na kapitánskou židli bych ho necpal.

24.10.2020 | 20:31:34
Xyll

Ok, to proč se v první sérii choval jako zbabělec hezky vysvětlii, ale i tak se mi jeho postava nelíbí. Charakterově se úplně změnil, chápu proč, ale stejně mi to k němu nesedí :(.

9.6.2020 | 20:06:15
theplanetoftheapes

Klepítkatec zkřížený s Mon Calamáry se zálibou v květinkách, které uřezává brutálním nožem recitujíc u toho poetické básničky a soucítící s každou živou bytostí ve vesmíru leč libující si v kapitánském křesle při oslnivé palbě laseromaty a pházery na všechno co se pohne. Nepochopil jsem vývoj této postavy.

4.6.2019 | 7:12:11
captain

Netradiční důstojník Flotily, ale proč ne. Pochvala za skutečně Disco originální nápad. Věrohodná postava, na rozdíl od jiných.

31.3.2019 | 19:53:17
Kothy

Trochu netradicni prvni dustojnik.

22.11.2017 | 18:27:36
cukerinecek

Zbabělec.

11.11.2017 | 21:55:02
massx

Opatrnost není zbabělost, jsem na něj docela zvědavý, doufám že dostane víc času a my zjistíme, proč je vlastně první důstojník na nejlepší lodi Federace a v čem je tak dobrý, že se tam dostal a Lorca ho chtěl.

1.11.2017 | 13:29:57
Lex Luthor

Saru ujde chvílemi se chová divně, ale jinak dobrá postava

18.10.2017 | 19:23:19
pidalin

Nevim co si o něm myslet, je to evidentně srab, ale jeho rasa (jak tam vysvětloval) byla na spodní příčce potravního řetězce, takže mu to nemůžeme vyčítat. Myslim že jeho logika byla logičtější než logika tý rádoby vulkánky. ;-)

6.10.2017 | 0:13:26
tom99

Možná kupodivu zatím nejlepší postava :-)

webmaster, grafik
5.10.2017 | 10:53:02

Stav titulků

Epizoda S03E06: Scavengers

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Michael Burnham bude vyšetřovat Spockův osud i ve 32. století

Michael Burnham bude vyšetřovat Spockův osud i ve 32. století

I když je jasné, že Ethan Peck se ve třetí řadě Discovery neobjeví, tak to nutně neznamená, že se o Spockovi nebude mluvit. Michael Burnham má aktuálně plné ruce práce s obnovováním Federace a hledáním své posádky, ale najde si i čas na trochu osobnější záležitosti.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie