Star Trek: Discovery Saru

Saru

Saru

Kelphian, který působil na lodi USS Shenzhou a následně i na Discovery.

Sezóny 2
2017 - 2019

Saru je vůbec první Kelphian, který se kdy přidal ke Hvězdné flotile. Působil jako vědecký důstojník na lodi USS Shenzhou pod vedením kapitánky Philippy Georgiou. Byl také cenným rádcem na můstku, kdy často kapitánka potřebovala jeho rady. S komandérkou Michael Burnhamovou měl velice dobré vztahy. Dokonce jí považoval za nejchytřejší osobu v celé Hvězdné flotile.

Když se Michael Burnhamová vzbouří proti kapitánce Georgiou, aby zabránila válce s Klingony, Saru je z Michael zklamaný. Vždy jí považoval za příkladného komandéra, ale od této doby se vše změnilo. Když se Michael společně s Philippou vydá na nebezpečnou misi ke Klingonům a z ní se vrátí živá pouze Burnhamová, rozpad lodi USS Shenzhou je prakticky nevyhnutelný, a tak Saru musí nadobro opustit svou posádku.


Je ale následně převelen na USS Discovery, který má pod palcem nekompromisní kapitán Gabriel Lorca. Saru se nicméně na lodi Shenzhou osvědčil a jeho činy nebyly zapomenuty, proto byl povýšen na poručíka, který stále působí ve vědeckém oddělení. Když je sem převelena i Michael Burnhamová, má zpočátku rozpačité pocity, následně je ale rád, že má po boku někoho, koho zná.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Xyll

Ok, to proč se v první sérii choval jako zbabělec hezky vysvětlii, ale i tak se mi jeho postava nelíbí. Charakterově se úplně změnil, chápu proč, ale stejně mi to k němu nesedí :(.

9.6.2020 | 20:06:15
theplanetoftheapes

Klepítkatec zkřížený s Mon Calamáry se zálibou v květinkách, které uřezává brutálním nožem recitujíc u toho poetické básničky a soucítící s každou živou bytostí ve vesmíru leč libující si v kapitánském křesle při oslnivé palbě laseromaty a pházery na všechno co se pohne. Nepochopil jsem vývoj této postavy.

4.6.2019 | 7:12:11
pavel.hangman

Asi nejzajímavější vedlejší postava. Do popředí bych ho více necpal. Nepřijde mi, že má na to táhnout děj jako třeba Lorca, Pike nebo Spock.

18.4.2019 | 18:11:40
captain

Netradiční důstojník Flotily, ale proč ne. Pochvala za skutečně Disco originální nápad. Věrohodná postava, na rozdíl od jiných.

31.3.2019 | 19:53:17
Kothy

Trochu netradicni prvni dustojnik.

22.11.2017 | 18:27:36
cukerinecek

Zbabělec.

11.11.2017 | 21:55:02
massx

Opatrnost není zbabělost, jsem na něj docela zvědavý, doufám že dostane víc času a my zjistíme, proč je vlastně první důstojník na nejlepší lodi Federace a v čem je tak dobrý, že se tam dostal a Lorca ho chtěl.

1.11.2017 | 13:29:57
Lex Luthor

Saru ujde chvílemi se chová divně, ale jinak dobrá postava

18.10.2017 | 19:23:19
pidalin

Nevim co si o něm myslet, je to evidentně srab, ale jeho rasa (jak tam vysvětloval) byla na spodní příčce potravního řetězce, takže mu to nemůžeme vyčítat. Myslim že jeho logika byla logičtější než logika tý rádoby vulkánky. ;-)

6.10.2017 | 0:13:26
tom99

Možná kupodivu zatím nejlepší postava :-)

webmaster, grafik
5.10.2017 | 10:53:02

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie