Star Trek: Discovery
70/100 - 142×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Saru

Saru

Kelphian, který působil na lodi USS Shenzhou a následně i na Discovery.

Sezóny 3
2017 - 2021

Saru je vůbec první Kelphian, který se kdy přidal ke Hvězdné flotile. Působil jako vědecký důstojník na lodi USS Shenzhou pod vedením kapitánky Philippy Georgiou. Byl také cenným rádcem na můstku, kdy často kapitánka potřebovala jeho rady. S komandérkou Michael Burnhamovou měl velice dobré vztahy. Dokonce jí považoval za nejchytřejší osobu v celé Hvězdné flotile.

Když se Michael Burnhamová vzbouří proti kapitánce Georgiou, aby zabránila válce s Klingony, Saru je z Michael zklamaný. Vždy jí považoval za příkladného komandéra, ale od této doby se vše změnilo. Když se Michael společně s Philippou vydá na nebezpečnou misi ke Klingonům a z ní se vrátí živá pouze Burnhamová, rozpad lodi USS Shenzhou je prakticky nevyhnutelný, a tak Saru musí nadobro opustit svou posádku.

Je ale následně převelen na USS Discovery, který má pod palcem nekompromisní kapitán Gabriel Lorca. Saru se nicméně na lodi Shenzhou osvědčil a jeho činy nebyly zapomenuty, proto byl povýšen na poručíka, který stále působí ve vědeckém oddělení. Když je sem převelena i Michael Burnhamová, má zpočátku rozpačité pocity, následně je ale rád, že má po boku někoho, koho zná.

Foto: CBS All Access

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Parádna a milá postava, škoda že z neho nakoniec nebude kapitán Discovery.

webmaster
10.1.2021 | 21:58:54
GeDaHaxX

Fakt nudná postava

29.11.2020 | 1:42:21
pavel.hangman

Asi nejzajímavější vedlejší postava. Ale ne zase tak moc, aby to celé táhnul jako Lorca, Pike nebo třeba Spock. Prostě vedlejšák. Na kapitánskou židli bych ho necpal.

24.10.2020 | 20:31:34
Xyll

Ok, to proč se v první sérii choval jako zbabělec hezky vysvětlii, ale i tak se mi jeho postava nelíbí. Charakterově se úplně změnil, chápu proč, ale stejně mi to k němu nesedí :(.

9.6.2020 | 20:06:15
theplanetoftheapes

Klepítkatec zkřížený s Mon Calamáry se zálibou v květinkách, které uřezává brutálním nožem recitujíc u toho poetické básničky a soucítící s každou živou bytostí ve vesmíru leč libující si v kapitánském křesle při oslnivé palbě laseromaty a pházery na všechno co se pohne. Nepochopil jsem vývoj této postavy.

4.6.2019 | 7:12:11
captain

Netradiční důstojník Flotily, ale proč ne. Pochvala za skutečně Disco originální nápad. Věrohodná postava, na rozdíl od jiných.

31.3.2019 | 19:53:17
Kothy

Trochu netradicni prvni dustojnik.

22.11.2017 | 18:27:36
cukerinecek

Zbabělec.

11.11.2017 | 21:55:02
massx

Opatrnost není zbabělost, jsem na něj docela zvědavý, doufám že dostane víc času a my zjistíme, proč je vlastně první důstojník na nejlepší lodi Federace a v čem je tak dobrý, že se tam dostal a Lorca ho chtěl.

1.11.2017 | 13:29:57
Lex Luthor

Saru ujde chvílemi se chová divně, ale jinak dobrá postava

18.10.2017 | 19:23:19
1

Stav titulků

Epizoda S05E04: Face the Strange

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Novinky

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Nemožné se stalo skutečností. Star Trek 4 byl již v přípravách, nicméně od projektu odstoupil Chris Pine a Chris Hemsworth, jelikož výplata za další film nebyla podle jejich představ. Starý tým se ovšem vrací a kamery by se mohly roztočit ještě letos. To je ale zpráva, co říkáte?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama