Star Trek: Discovery Christopher Pike

Christopher Pike

Christopher Pike

Kapitán lodi USS Enterprise, který přijíždí USS Discovery na pomoc.

Sezóny 1
2019 - 2019

Christopher Pike sloužil na tří lodí Federace, dokud mu nebyla svěřena USS Enterprise. V roce 2250 byl jmenován kapitánem této lodi, které velel až do roku 2265, kdy předal své místo nadanému Jamesi T. Kirkovi, který se tak stal kapitánem po vzoru svého otce, který nešťastně zahynul ve službách Federace. Posléze Pike odešel do zaslouženého důchodu.

Ještě předtím ovšem čekala na Pikea zcela nová salva dobrodružství, které poznáváme až se seriálem Discovery, který se odehrává deset let před původním seriálem. Když Michael Burnhamová ukončí válku s Klingony, k lodi Discovery přijíždí Enterprise. Kapitán Christoper Pike se nalodí na můstek a celé posádce oznámí, že je nyní zastupujícím kapitánem Discovery.


Ta si prošla svým, když je zradil Gabriel Lorca z paralelního vesmíru, posádka přišla o mnoho členů, Ash Tyler byl ve skutečnosti Klingon Voq. Federace chtěla tedy na lodi mít někoho, kdo dokáže uklidnit celou situaci a postarat se i o tak křehkou posádku. Jelikož je Enterprise nyní porouchaná, Pikeovi to nijak neznemožňuje být dočasným kapitánem Discovery. Brzo pozná svou novou posádku a snaží se odhalit nová tajemství skrývající se ve vesmíru.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Xyll

Skvělý kapitán. Přinesl do Discovery nejvíc z ducha Star Treku.

9.6.2020 | 19:58:48
theplanetoftheapes

BEEB BEEB, starej dobrej Pajk co ještě za mlada nedělal PYP ale pronáší správňácké hlášky a je kámoš s každým z posádky. to, že v další sérii už nebude: Sad BEEB

31.5.2019 | 7:26:58
Horus8

Kápo jak má být

30.5.2019 | 18:42:24
Kothy

sympos ;)

30.5.2019 | 16:40:58
Lisak75

tohle je ten pravej Star Trek.....co k tomu dodat

1.5.2019 | 9:28:32
Lex Luthor

Správný kapitán klaďas, který si vyslechne názory posádky a přihlédne k nim aˇuž se jedná o kadeta, nebo prvního důstojníka. Pike drží nad vodou celou druhou sérii Discovery.

28.4.2019 | 21:24:15
pavel.hangman

Super.

18.4.2019 | 17:56:58
evaval

Moc jsem tomu po první sérii nevěřila, že Lorcu někdo dokáže nahradit, ale stalo se. Možná mám Pika raději jak Lorcu, asi určitě. Má charisma, utáhne celý seriál, celá druhá série stojí hlavně na něm. Viděli jsme, že není jen dokonalý, ale má i svoje slabosti jako zbytečné riskování svého života. Vůbec bych se nezlobila kdyby s námi vydržel déle.

7.4.2019 | 12:27:46
captain

Typický Trek Starfleet captain. Drží druhou sérii nad vodou! Na Jasona Isaacse herecky nemá, ale sympaťák to je každým coulem.

31.3.2019 | 19:32:44
mathush

Kapitán Pike je kapitán s velkým K. Umí velet a myslím, že je lepší důstojník hv. flotily, než kdy byl Kirk. Dávám mu ale jen 80%, protože by mi pak konkuroval Tilly, kterou mám radši :-)

25.2.2019 | 10:00:28
1

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie