Star Trek: Discovery
70/100 - 143×

Sledovat

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Gabriel Lorca

Gabriel Lorca

Kapitán lodi USS Discovery, který má své vlastní cíle.

Sezóny 1
2017 - 2018

Gabriel Lorca je nekompromisním kapitánem lodi USS Discovery. Během války mezi Klingony a Federací byl zraněn, což způsobilo, že je přecitlivělý na světlo. Aby nepřišel o zrak úplně, musí většinu svého času trávit v tmavých a neosvětlených místnostech. Při boji také přišel o loď USS Buran. Následně získal Discovery, se kterou má mnohem větší cíle.

Když byla zabita kapitánka lodi USS Shenzhou Philippa Georgiou, Gabriel Lorca si k sobě přetáhl pár zkušených jedinců. Mezi nimi byl tak například Saru, ale také Michael Burnhamová, která měla za neuposlechnutí kapitánky rozkazu strávit zbytek svého života ve vězení. Ale Lorca se jí rozhodl dát ještě jednu šanci a ukázat své kvality.

Gabriel Lorca chce vyhrát válku a nebojí si ušpinit si ruce. Ví, ale že některé pravidla Federace jsou až moc přísné, proto je nutné, aby operoval s někým, o kterém ví, že je ochoten zajít stejně daleko jako on. Proto si právě vybral Michael Burnhamovou, po které chce, aby mu pomohla najít zbraň, která Klingony zničí. Jelikož nemá Burnhamová moc šancí, na dohodu kývne.

Foto: CBS All Access

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kulpath

všetkých herecky zatienil tak sa „zbavili“ XD

11.5.2022 | 20:27:33
ori

Skvelý sympatický záporák.

webmaster
10.1.2021 | 21:53:37
Digibooster

Sleduje vlastní cíle, ale kapitán je excelentní.

3.11.2020 | 15:40:06
pavel.hangman

Nejlepší herec i postava.

Klidně mohl pokračovat dál místo Georgiou.

24.10.2020 | 20:10:42
Xyll

Za mě dobrá postava se zajímavým příběhem, ale můj oblíbenec z něj nebude. Jako postava je to hajzl. Od začátku mi ne něm něco nesedělo. Jsem ráda, jak skončil.

9.6.2020 | 20:00:23
Arihant

Jedina poriadna postava z celeho serialu.

13.12.2019 | 7:31:18
ada1987

Perfektný chlap a skvely kapitán. najlepsia postava seriálu, skoda, ze nedostal viac priestoru. zaujímal by ma osud druheho G. Lorcy.

21.7.2019 | 13:57:49
captain

Good captain jako zaporák, jaký by byl asi jako klaďas?! To jsme se bohužel zatím nedozvěděli…

31.3.2019 | 19:30:23
aleseks

společně s Michael Burnham nejlepší dvě postavy

5.3.2018 | 19:54:11
Radmila67

tak, parádní postava, přerod z hrdiny v antihrdinu :D

5.3.2018 | 18:55:21
1

Reklama

Zajímavosti

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?

Nejlepší postavy

Novinky

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama