Doug Jones

Doug Jones

Celé jméno: Doug Jones
Místo narození: Indianapolis, Indiana, USA
Známé projekty: Hellboy, Pan's Labyrinth, Han Solo: A Smuggler's Trade

Datum narození: 24.5.1960 (60 let)

Doug se narodil v Indianapolisu, kde také vystudoval Bishop Chatard High School. Už během studií se věnoval mimickému herectví, proto nebylo překvapením, když nastoupil na Ball State University, kterou rovněž úspěšně absolvoval.

Roku 1985 odešel do Los Angeles a celkem brzy se začal objevovat v televizních seriálech. V roli Maca Tonighta se objevil v pěti epizodách stejnojmenné série a objevil se i v jednom díle In Living Color. V roce 1992 jej Tim Burton obsadil do vedlejší role bojového klauna ve filmu Batman Returns a následně dostal Doug šanci i v rodinné fantasy Galgameth. Větší úspěchy začal Jones sbírat na začátku nového tisíciletí. Nejprve ztvárnil Morlocka v nové verzi legendární sci-fi The Time Machine a po boku Willa Smithe a Tommy Lee Jonese si zahrál i v komiksovce Men in Black 2.


Roku 2004 začal Doug spolupracovat se slavným mexickým režisérem Guillermem del Torem. Nejprve se objevil v adaptaci komiksu Hellboy, kde ztvárnil Abea Sapiena, mluvícího obojživelníka, který rudochovi pomáhá v boji proti démonům. V del Torově masterpiece Pan's Labyrinth ztvárnil dvojroli Fauna a Pale Mana, přičemž z obou postav se staly novodobé fantasy kulty. V temné fantasy Crimson Peak hrál Jones ducha a naposledy s mexickým čarodějem spolupracoval na romantice z dob studené války Shape of Water.

Vedle spolupráce s del Torem zářil Jones i v dalších filmech, z nichž zmiňme například Doom, 4: Rise of the Silver Surfer, Legion a The Midnight Man. Rozhodně nezanevřel ani na seriálovou tvorbu, jednu z hlavních rolí ztvárnil v Guillermově The Strain a epizodní roličky měl v Arrow, The Neighbors a Sons of Anarchy.

V poslední době se Doug objevil v amatérském počinu ze světa Star Wars Han Solo: A Smuggler's Tra­de, znovu se vrhl do víru hororu ve filmu The Bye Bye Man, a brzy se vydá do nekonečného vesmíru v seriálu Star Trek: Discovery. Na podzim rovněž ztvární hraběte Orloka v nové inkarnaci snímku Nosferatu.

Embed from Getty Images

Foto: Twitter Douga Jonese


Hraje v

Filtr seriálů