Ari'el Stachel

Ari'el Stachel

Celé jméno: Ari'el Stachel
Místo narození: Berkeley, Kalifornie, USA
Známé projekty: Law & Order: Special Victims Unit

Datum narození: 29.7.1991 (32 let)

Ari'el Stachel je americký herec, který se narodil v roce 1991 v kalifornském Berkeley. Je synem jemenských židovských imigrantů a vyrostl v Izraeli. Stachel řekl, že se vždy cítil kvůli svému etnickému dědictví nepohodlně.

Když byl malý, jeho rodiče se rozvedli. Ponechal si příjmení své matky, aby nebyl spojován s středovýchodním původem jeho otce. Když proběhl útok 11. září, byl zrovna v páté třídě, a místo toho, aby se přiznal ke svému arabskému původu, řekl kamarádům, že je napůl černoch.

Svoji první roli dostal v patnácti letech ve školním muzikálu. Po střední škole na Berkeley šel na Oaklandskou školu umění. Také studoval drama na newyorské Tisch School of the Arts. Po vystudování získal několik rolí v divadle a objevil se v seriálu Blue Bloods a Jessica Jones.

To vše se odehrálo předtím než si přečetl scénář k muzikálu The Band's Visit. Sedmkrát se během devíti měsíců přihlásil na konkurz, dokud nezískal roli **Haleda*, za kterou získal nominace na cenu Lortel a Drama Desk a vyhrál cenu Tony.

V roce 2020 získal opakující roli seržanta Hasima Khalduna v seriálu Law & Order: Special Victims Unit.

Foto: CC BY 3.0 The Tony Awards, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Special Victims Unit Hasim Khaldun 2020 2022 3

Filtr seriálů