Armand Assante

Armand Assante

Celé jméno: Armand Anthony Assante
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Gotti, When Nietzsche Wept, I, the Jury

Datum narození: 4.10.1949 (74 let)

Armand Assante se narodil v New York City a vyrostl v Cornwallu. Jeho otec byl malíř a matka hudební učitelka a básnířka. Má italské a irské předky.

Během 70. let se Assante objevoval ve dvou soap operách na stanici NBC: jako Johnny McGeeHow to Survive a Marriage a dr. Mike PowersThe Doctors. Jeho první filmem byl Páni Flatbushe (1974), ale jeho scény byly nakonec vystřiženy a v konečných titulcích napsali špatně jeho jméno (Assanti). Takže doopravdy se na filmové obrazovce objevil až o čtyři roky později ve filmu Cesta k ráji, kde hrál bratra Sylvestra Stallonea. Poté zaujal v roce 1980 ve filmu Vojín Benjaminová jako pohledný Francouz, který se stal milencem americké vojáčky (Goldie Hawn).

Kvůli jeho drsnému vzhledu byl obsazován do rolí tvrdě vypadajících hrdinů – například hrál soukromé očko Mikea Hammera ve filmu Já, porota (1982) nebo mafiánského gangstera Michaela MorettihoRage of Angels. Jeho role Roberta Texadora ve filmu Q & A (1990) mu vynesla nominaci do Zlatých glóbů. Následující rok si zahrál Bugsyho SiegelaMuž na ženění. A další rok mafiánského bosse Carola D'Allesandra ve filmu Hoffa a zločineckého šéfa Johna Gottiho v minisérii Gotti, která mu vynesla cenu Primetime Emmy v kategorii Vynikající hlavní herec v minisérii nebo filmu.

Mimo rolí drsných hochů a členů mafie byl obsazován i do historických dramat, například si zahrál Napoleona Bonaparte v seriálu Napoleon a Josefína (1987), hrdinu OdysseaOdysseus (1997), Friedricha Nietzsche ve filmové adaptaci Když Nietzsche plakal (2007), Sancheze, ministra královny Isabelly, ve filmu 1492: Dobytí ráje (1992).

Další jeho známé filmové role zahrnují kubánského kapelníka v Králové mamba, kde hrál s Antoniem Banderasem, a spolu se Sylvestrem Stallonem v adaptaci sci-fi příběhu Soudce Dredd. V roce 2007 se objevil v Americkém gangsterovi s Denzelem Washingtonem a Russellem Crowem. V několika dílech se objevil v seriálu NCIS, kde hrál mezinárodního překupníka zbraní Reného Benoita. Také se objevil v roce 2009 v hororovém filmu Úsměv jako záhadný Tollinger. Mimo americkou půdu se zúčastnil několika filmových projektů a humanitárních akcí v Rumunsku, Bulharsku, Makedonii, Srbsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Kazachstánu a Uzbekistánu.

Foto: CC BY-SA 4.0 Officially­armandassante, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS René Benoit 2007 2007 2

Filtr seriálů