Ashley Benson

Ashley Benson

Celé jméno: Ashley Victoria Benson
Místo narození: Anaheim Hills, Anaheim, Kalifornie, USA
Známé projekty: Eastwick, Pretty Little Liars, Spring Breakers

Datum narození: 18.12.1989 (30 let)

Ashley Benson je americká herečka, která se narodila roku 1989 v Kalifornii. Jejími rodiči jsou Jeff a Shannon Bensonovi, má zároveň i mladší sestru Shaylene Benson, která se věnuje tanci. Má irské, anglické a německé předky. Už od mala se věnuje tanci, konkrétně se zaměřuje na hip hop, jazz dance, balet a další.

Od pěti let se také věnovala modelingu, ale poté zatoužila po herecké kariéře, které se věnuje od roku 2002. Z počátku se věnovala hraní v reklamách a divadelním rolím, nakonec však přešla k televizní i filmové tvorbě.


Co se týče filmů, velké role získala ve snímcích Bravo, girls: Hurá do toho!, Vánoční duch, Spring Breakers a Ratter. Známější je však díky svým seriálovým rolím. V letech 2004–2007 se objevovala v seriálu Days of Our Lives jako Abby Deveraux. Poté zavítala do seriálu Eastwick, kde se objevila jako Mia Torcoletti.

Její nejznámější rolí je však postava Hanny Marin, kterou si v letech 2010–2017 zahrála v seriálu Pretty Little Liars. Jednalo se o jednu ze čtyř ústředních rolí. Benson si navíc tuto postavu zahrála i ve spin-offu jménem Ravenswood.

Když se zrovna nevěnuje hraní, tak se věnuje svým koníčkům, tedy zpěvu a již zmiňovanému tanci. Její nejlepší kamarádkou je herečka Shay Mitchell, kterou poznala na natáčení seriálu Pretty Little Liars.

Foto CC BY 2.0 JJ Duncan, Wikimedia Commons


Hraje v

Filtr seriálů