Ashley Williams

Ashley Williams

Celé jméno: Ashley Williams Dodson
Místo narození: Westchester County, New York, USA
Známé projekty: How I Met Your Mother, The Jim Gaffigan Show

Datum narození: 12.11.1978 (45 let)

Ashley Williams je newyorská herečka, která se narodila roku 1978. Její otec Gurney Williams III je spisovatelem zaměřujícím se na zdraví a vědu, zatímco její matka Linda Barbara pracuje pro nadaci Michaela J. Foxe. Její starší sestrou je herečka Kimberly Williams-Paisley.

Po vystudování Rye High School získala své první role, ale později se ještě vrátila ke studiu, protože vystudovala Boston University College of Fine Arts, kde se věnovala divadelnímu oboru. Své vůbec první role se dočkala roku 1993.

Na počátku své kariéry na sebe upozornila rolí Danielle Andropoulos, které se v letech 1995–2000 věnovala v mýdlové opeře As the World Turns. Poté si v letech 2002–2004 zahrála Dylan Messinger v seriálu Good Morning, Miami.

Zapamatovatelnější role začala získávat od roku 2006. Předně se musí zmínit její role v sitcomu How I Met Your Mother, kde se v letech 2006–2014 objevovala jako Victoria, jedna z Tedových lásek. Během toho se však věnovala například i seriálům Huff, E-Ring, Side Order of Life, Novel Adventures, Saving Grace, Warehouse 13 či Royal Pains.

Následující léta už nebyla tak plodná. Výraznější roli měla už totiž jen v seriálu The Jim Gaffigan Show, kde si v letech 2015–2016 zahrála Jeannie Gaffigan.

Herečka se pochopitelně nevěnuje pouze seriálům, na svém kontě má i filmové role, nicméně díky nim se rozhodně nedokázala prosadit. Větší role si zahrála například v béčkových filmech Nora Roberts: Pod nebem Montany, Snow 2: Brain Freeze, Patricia Cornwell: Posedlost, Tvůj snoubenec, můj milenec či Northern Lights of Christmas.

Roku 2011 se jejím mužem stal filmový producent Neal Dodson, se kterým má syny Guse Williamse Dodsona a Odieho Sala Dodsona. V roce 2016 byla sice potřetí těhotná, ale dítě nebyla schopná donosit a potratila ho. Později o tom byla schopná mluvit na veřejnosti, přičemž aktuálně podporuje všechny ženy, kterým se přihodila podobná věc.

Ve svém volném čase se věnuje cvičení a běhání a ráda podporuje různé charitativní akce. Ví se o ní, že když byla malá, psala si deníky, přičemž jich údajně popsala okolo čtyřiceti.

Foto CC BY 2.0 Jay Valena, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Victoria 2006 2014 4

Filtr seriálů