Kimberly Williams-Paisley

Kimberly Williams-Paisley

Celé jméno: Kimberly Payne Williams
Místo narození: Rye, New York, USA
Známé projekty: Hlava rodiny, According to Jim, Amish Grace, Nashville

Datum narození: 14.9.1971 (52 let)

Kimberly Williams-Paisley je newyorská herečka, která se narodila roku 1971. Je dcerou Gurneyho a Lindy Williamsových, má sestru Ashley, která je taktéž herečka, a bratra Jaye. Herectví se věnuje už od svých 13 let, kdy se objevila v několika reklamách, nicméně ta pravá kariéra začala až během studia na Northwestern University. Školu nicméně dodělala.

Právě během studia se jí roku 1991 podařila získat roli Annie Banks, kterou si zahrála ve hvězdně obsazené komedii Hlava rodiny. Tato role ji proslavila a film měl úspěch, a proto si zahrála i v pokračování Hlava rodiny 2 – Tatínek nebo dědeček?

Po akční komedii Můj nápadník je vrah a dramatu Domácí války si zahrála hlavní role v televizních filmech Lucky 7 a Ukradená identita. Dále jsme ji ještě mohli vidět například ve filmech Návrat na vrchol, Jak jíst smažené žížaly a Amish Grace.

Na svém kontě má i několik velkých seriálových rolí. Poprvé na sebe dokázala upozornit v seriálu Relativity, kde se v letech 1996–1997 objevila jako Isabel Lukens. Následně jsme ji roku 2000 mohli vidět v seriálu The 10th Kingdom jako Virginii Lewis.

V letech 2001–2009 se pravidelně věnovala roli Dany v komedii According to Jim. Brzy poté přijala roli Peggy Kenter v seriálu Nashville, na což roku 2014 navázala rolí Gretchen v seriálu Two and a Half Men. Chvilku si zahrála i v superhrdinském seriálu The Flash, kde se roku 2019 objevila jako Renee Adler.

Roku 2003 si vzala za muže country zpěváka Brada Paisleyho, se kterým má syny Williama Huckleberryho Paisleyho a Jaspera Paisleyho. Celá rodina aktuálně žije v Nashvillu ve státě Tennessee.

Foto CC BY 2.0 dodge challenger1, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Renee Adler 2019 2019 1

Filtr seriálů