Awkwafina

Awkwafina

Celé jméno: Nora Lum
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Jumanji: Další level, Debbie a její parťačky, Shang-Chi

Datum narození: 2.6.1988 (35 let)

Celým jménem Nora Lum je především herečka, producentka, ale také rapper. Její umělecké jméno je Awkwafina, pod kterým ji zná většina fanoušků. Awkwafina se narodila již v Americe, maminka jí zemřela v jejích čtyřech letech a dětství neměla lehké. Vychoval jí pouze její otec s jejími prarodiči, zvláštní vztah měla především s babičkou. Její otec byl z Číny, matka zase ze Jižní Koreji, takže Nora je takovým zajímavým mixem.

Awkwafina vystudovala žurnalistiku, po škole si vylepšila slovní zásobu, což jí pomohlo i do svého debutového alba Yellow Ranger z roku 2014, posléze vydala ještě jedno a to In Fina We Trust. Následně si ale našla svou cestu k filmům a seriálům, kde je rozhodně v poslední době mnohem výraznější než ve svých dalších aktivitách jako je kupříkladu rap.


Awkwafinu si lze pamatovat především z filmů jako jsou Šíleně bohatí Asiati, Debbie a její parťačky a také Jumanji: Další level, kde na sebe dobře upozornila. Herečka také vystupuje v show Awkwafina Is Nora from Queens, kterou zároveň i produkuje. Awkwafina se okrajově věnuje i dabingu. V MCU ji můžeme znát jako Noru z filmu Shang-Chi a legenda o deseti prstenech.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Katy Chen 2021 2021 1

Filtr seriálů