Beanie Feldstein

Beanie Feldstein

Celé jméno: Elizabeth Greer Feldstein
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Booksmart, Lady Bird, American Crime Story

Datum narození: 24.6.1993 (30 let)

Beanie se narodila v Los Angeles jako jediná dcera módní stylistky Sharon účetního Richarda. Je židovského původu. Je nejmladším ze tří dětí. Jejím starším bratrem je herec Jonah Hill a nejstarším bratrem byl Jordan Feldstein, manažer hudební skupiny Maroon 5, který zemřel na krevní sraženinu.

Na střední škole byla členkou divadelního souboru, se kterým jezdívala na divadelní tabor do New Yorku. Ve škole se přátelila s hercem Benem Plattem, se kterým se přátelí dodnes. V roce 2015 získala diplom ze sociologie.

Svůj herecký debut měla v roce 2002, když se objevila v komediálním seriálu My Wife and Kids. V roce 2012 si zahrála Megan v televizním pilotu Madison High. Měla hostující roli v Netflixovém seriálu Orange Is the New Black. Do podvědomí diváků se dostala díky režijnímu debutu herečky Olivie Wilde, která jí obsadila do komedie Booksmart. Beanien herecký výkon byl chválen kritiky a nakonec byla za svou roli nominovaná na Zlatý Globus.

V roce 2021 ztvárnila Monicu Lewinsky, milenku prezidenta Billa Clintona ve třetí sérii seriálu American Crime Story. Bylo oznámeno, že bude hrát ve filmu Richarda Linklatera s názvem Merrily We Roll Along, který se bude natáčet přes dvacet let. V roce 2021 získala titulní roli na Broadway jako Fanny Brice v muzikálu Funny Girl.

Beanie Feldstein je od roku 2018 ve vztahu s producentkou Bonnie Chance Roberts.

Foto: Instagram Beanie Feldstein


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Crime Story Monica Lewinsky 2021 2021 1

Filtr seriálů