Jonah Hill

Jonah Hill

Celé jméno: Jonah Hill Feldstein
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Moneyball, Jump Street 21, Vlk z Wall StreetManiac

Datum narození: 20.12.1983 (40 let)

Jonah Hill je americký herec, režisér, producent, scénárista a komik. Jonah pochází z dobře situované rodiny, která se též pohybuje ve světě showbyznysu a od malička žije v Los Angeles. Jeho matka, Sharon Lyn, je kostýmní designerkou a otec, Richard Feldstein, působil jako manažer například skupiny Guns'n'Roses. V jeho stopách pak šel Jonahův starší bratr, Jordan Feldstein, jenž v roce 2017 zemřel na plicní trombózu. Po rodičích má rusko-židovské geny.

Jonah studoval hereckou školu New School University v New Yorku a již během studií si psal vlastní scénky, s nimiž vystupoval v podniku v East Village nedaleko New York City. Ke svému filmovému debutu, Mám rád Huckabees (2004), se údajně dostal díky známosti s dětmi Dustina Hoffmana.

Embed from Getty Images

Jonaha pravděpodobně znáte spíše jako komediálního herce a skutečně, v letech 2005 – 2009 slavil úspěch převážně v komediálních filmech, a to např. 40 let panic, Zbouchnutá, Superbad, Božský Evan nebo Noc v muzeu 2. Proto je pro někoho možná překvapující fakt, že Jonah má na kontě již dvě nominace na Oscara za vedlejší dramatické role ve filmech Moneyball (2011) a Vlk z Wall Street (2013). Pozornější divák jej mohl postřehnout v menší roli v Nespoutaném Djangovi (2012) Quentina Tarantina.

Jonah byl vždy velkým fanouškem Simpsonových a pořadu Saturday Night Live. V obou zmíněných pořadech se mu během kariéry podařilo účinkovat a v roce 2008 se scenáristicky podílel na jedné epizodě SNL.

V poslední době Jonah velmi výrazně ubral na váze. Od toho prý očekává nabídky vážnějších rolí.

V roce 2018 se objeví v ambiciózním projektu stanice Netflix s názvem Maniac. Zde se po letech setká se svou kolegyní z branže, s Emmou Stone, s níž si zahrál v již zmíněné komedii Suberbad, jenž oběma nakopla kariéru. Maniac slibuje průřez velkým spektrem žánrů a tak se můžeme těšit jak Jonah uplatní celý svůj herecký rejstřík.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Maniac Owen Milgrim 2018 2018 1

Filtr seriálů