Emma Stone

Emma Stone

Celé jméno: Emily Jean Stone
Místo narození: Scottsdale, Arizona, USA
Známé projekty: Birdman, La La Land, Černobílý světManiac

Datum narození: 6.11.1988 (35 let)

Emma pochází z města Scottsdale v Arizoně a její příběh je ukázkovým příkladem o splněném americkém snu. Emma již od útlého věku hrála v lokálních divadlech a v patnácti letech se rozhodla, že se chce herectví věnovat profesionálně, což se jí díky tvrdé práci a odhodlání velmi záhy podařilo. Přesvědčila svou matku, aby se přestěhovaly do Los Angeles a okamžitě začala navštěvovat castingy. Z toho důvodu nemohla navštěvovat běžnou školu, a tak jí matka vyučovala doma.

Průlomem bylo účinkování v talentové reality show stanice VH1 In Search of the Partridge Family (2004), které bylo následováno množstvím epizodních roliček v různých televizních projektech.

Filmovým průlomem pro Emmu byla komedie Superbad (2007), kde se sešla např. s Jonahem Hillem nebo Sethem Rogenem. V žánru bláznivých komedií se ještě nějakou dobu pohybovala a v současnosti pracuje na pokračování filmu Zombieland (2009), kde si zopakuje roli Wichity.

Embed from Getty Images

Emma se nevyhnula ani momentálnímu boomu adaptací komiksových příběhů a vidět jste ji mohli v Amazing Spiderman (2012) i v pokračování Amazing Spider-Man 2 (2014). S představitelem titulní role, Andrew Garfieldem, pak byla ve vztahu až do roku 2015. Za zmínku však stojí jiný její herecký partner, a to Ryan Gosling. Přestože spolu oficiálně nikdy nic neměli, na plátně to mezi nimi funguje nad míru dobře, a tak je filmaři velmi rádi párují. V současnosti mají za sebou již tři společné filmy, kde ztvárnili milence, a to Bláznivá, zatracená láska (2011), Gangster Squad – Lovci mafie (2013) a La La Land (2016).

V letech 2014 a 2015 se stala múzou Woodyho Allena a objevila se ve filmech Kouzlo měsíčního svitu a Iracionální muž.

V roce 2015 též získala svou první nominaci na cenu Oscar za vedlejší roli ve filmu Birdman Alejandra Gonzáleze Iñárritua. Film téhož roku získal čtyři Oscary včetně toho za nejlepší film. Emma tehdy nominaci neproměnila, nicméně úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

Již o rok později účinkovala ve zmiňovaném úspěšném muzikálu La La Land režiséra Damiena Chazelleho. Emma za titulní roli Miy ve svých osmadvaceti letech získala svého prvního Oscara. Při stejném ceremoniálu se stal, dnes již slavný skandál, kde při udílení hlavní ceny pro nejlepší film došlo k záměně obálek a chybně byl vyhlášen jako nejlepší film roku právě La La Land.

  • Emma má po obou rodičích švédské předky a jejich původní švédské jméno bylo „Sten“, jenž úřady později změnily na anglicky znějící Stone.
  • Navzdory obecné představě Emma není zrzka, nýbrž přírodní blondýnka.
  • Emma je vegetariánkou a věnuje se šíření osvěty o rakovině prsu, kterou úspěšně překonala její matka v roce 2010.

V roce 2018 se po jedenácti letech vrací do televize v projektu Maniac streamovací služby Netflix, kde se znovu sejde se svým hereckým kolegou Jonahem Hillem.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Disney Movies Cruella de Vil 2021 2021 1
Maniac Annie Landsberg 2018 2018 1

Filtr seriálů