Bebe Neuwirth

Bebe Neuwirth

Celé jméno: Beatrice „Bebe“ Neuwirth
Místo narození: Newark, New Jersey, USA
Známé projekty: Cheers, Jumanji, How To Lose a Guy in 10 Days

Datum narození: 31.12.1958 (65 let)

Narodila se v Newarku, New Jersey. Její otec, Lee Neuwirth byl matematik, který učil na Princetonské univerzitě. Její matka, Sydney Anne Neuwirth je malířka, která amatérsky tančila pro Princeton Regional Ballet Company. Má staršího bratra Petera, matematika, který vystudoval Harvardskou univerzitu.

Neuwirth začala chodit na lekce baletu ve věku pěti let, rok poté, co zhlédla produkci Louskáčka se svou matkou. Toužila být baletkou až do doby, kdy si uvědomila, jak omezená je její technika a také úroveň baletního vzdělání, kde žila. Po zhlédnutí muzikálu Pippin změnila své budoucí plány z baletky na muzikálovou tanečnici na Broadwayi. Po absolvování Princetonské střední školy v roce 1976 navštěvovala Juilliard v New Yorku a po roce odešla. Ihned po odchodu z Juilliardu v roce 1977 navštěvovala kurzy zpěvu a jazzu v YWCA.

V televizi hrála Dr. Lilith Sternin, manželku Frasiera Cranea, v televizním sitcomu Cheers a v jeho vedlejším seriálu Frasier. Role jí vynesla dvě ceny Emmy. V roce 2005 byla obsazená do role Tracey Kibre v seriálu Law & Order: Trial by Jury na NBC, který byl zrušen po pouhých 12 epizodách. Na jevišti ztvárnila roli Nickie, oceněné cenou Tony ve Sweet Charity a Velmu KellyovouChicagu. Mezi další muzikálové role na Broadwayi patří LolaDamn Yankees a Morticia AddamsThe Addams Family. V letech 2014 až 2017 hrála Nadine Tolliver v politickém dramatu Madam Secretary. Ve filmu ztvárnila Noru ShepherdJumanji a Jumanji: The Next Level.

V roce 1984 se provdala za Paula Dormana. Setkala se s ním v roce 1982 v restauraci O'Neal's v New Yorku, kde byl barmanem. Rozvedli se v roce 1991. V roce 2009 se provdala za režiséra, producenta a spisovatele Chrise Calkinse.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Julia Avis DeVoto 2022 2023 2

Filtr seriálů