Ben Barnes

Ben Barnes

Celé jméno: Benjamin Thomas Barnes
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Letopisy Narnie, Westworld, The Punisher

Datum narození: 20.8.1981 (41 let)

Benjamin Barnes je britský herec narozený v Londýně. Jeho otec byl psychiatr a matka pracovala jako terapeutka. Barnes dostudoval v roce 2004 anglickou literaturu na Kingston University v Londýně. Byl také členem chlapecké kapely Hyrise, která v roce 2004 zahrála na Eurovizi song s názvem Leading Me On.

Je převážně známý ve filmové tvorbě. Mezi nejznámější role patří postava prince Kaspiana ze dvou filmů známé fantasy Letopisy Narnie, konkrétně Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka. Dále je známý svou hlavní rolí z filmu Dorian Gray.


Kromě toho se objevil i ve filmech Hvězdný prach, Větší než Ben, Locked In, Je třeba zabít Bona, The Words, Velká svatba, Sedmý syn, Kde vládne zbraň a Jackie & Ryan, kde si zahrál hlavní či podstatné vedlejší role.

Po roce 2014 však začal dávat šanci seriálům, kde získával hlavní role. Roku 2015 se objevil jako Sam Adams v minisérii Sons of Liberty, další rok se objevil jako Logan ve Westworldu, na což roku 2017 navázal rolí Billyho Russoa v seriálu The Punisher.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shadow and Bone Generál Kirigan/Darkling 2021 2
The Defenders Billy Russo 2017 2019 2
Westworld Logan 2016 2

Filtr seriálů