Ben Falcone

Ben Falcone

Celé jméno: Benjamin Scott Falcone
Místo narození: Carbondale, Illinois, USA
Známé projekty: Joey, Tammy, Šéfka, Nobodies

Datum narození: 25.8.1973 (50 let)

Ben Falcone je americký herec, producent a komik. Narodil se roku 1973 v Carbondalu ve státě Illinois, ale díky svým předkům má italské, anglické, německé a irské předky. Hereckou kariéru odstartoval roku 2001.

Jeho první velkou rolí byla postava potrhlého souseda Howarda, kterého si v letech 2004–2006 zahrál v seriálu Joey. Poté se začal více objevovat ve filmových rolích, ze kterých stojí za zmínku jeho působení ve snímcích Jak porodit a nezbláznit se, Drsňačky a A dost! Významné jsou filmy Tammy a Šéfka, kde si nejenom zahrál, ale které hlavně i režíroval a ke kterým napsal scénář.

Co se týče seriálů, tak namluvil pár postav v animovaném seriálu The Looney Tunes Show, zahrál si Howarda v seriálu A to Z, mihl se v New Girl a sám sebe si zahrál v seriálu Nobodies.

V poslední době se věnuje především produkování filmů a seriálů. Kromě výše zmíněných filmů Tammy a Šéfka se produkčně podílel na filmu Life of the Party a seriálu Nobodies. Roku 2005 si vzal za ženu svou dlouholetou přítelkyni Melissu McCarthy, která je taktéž herečka a se kterou často spolupracuje na svých projektech. Společně mají dvě dcery.

Foto: Warner Bros.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Joey Howard Peckerman 2004 2006 2

Filtr seriálů