Melissa McCarthy

Melissa McCarthy

Celé jméno: Melissa Ann McCarthy
Místo narození: Plainfield, Illinois, USA
Známé projekty: Gilmore Girls, Mike & Molly, Spy, Ghostbusters

Datum narození: 26.8.1970 (53 let)

Melissa McCarthy vyrostla na farmě v Illinois, její otec Michael má irské předky, její matka Sandra navíc i britské a německé. Studovala na nynější Jolit Catholic Academy a začínala jako stand-up komička v Los Angeles a později v New Yorku. Do její rodiny patří i modelka a herečka Jenny a profesionální hráčka basketbalu Joanne – obě jsou její sestřenice. Právě díky Jenny se Melissa dostala poprvé do televize i se svými dalšími sestřenicemi.

Kariéra Melissy McCarthy pořádně rozjel až seriál Gilmore Girls v roce 2000, kde díky náhodě získala roli ztřeštěné šéfkuchařky Sookie (původně ji měla hrát jiná herečka, která ale kvůli jiné smlouvě nakonec roli nemohla vzít). Po skončení seriálu získala roli v komedii Samantha Who?, poté v sitcomu Mike & Molly a o pár let později vyrostla ze seriálové herečky hollywoodská hvězda, ať už jde o filmy St. Vincent, Spy nebo předělávka Ghostbusters s ženskými hlavními hrdinkami.

Melissa se nejdřív chtěla uživit v módním a oděvním průmyslu. V době, kdy její filmová hvězda rostla, založila módní značku pro plnoštíhlé ženy. Má dvě dcery Georgette a Vivian se svým manželem – hercem a komikem – Benem Falconem, se kterým si zahrála v několika filmech i seriálech.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Nine Perfect Strangers Frances Welty 2021 2021 1
Gilmore Girls Sookie St. James 2000 2016 8

Filtr seriálů