Bill Goldberg

Bill Goldberg

Celé jméno: William Scott Goldberg
Místo narození: Tulsa, Oklahoma, USA
Známé projekty: The Flash

Datum narození: 27.12.1966 (57 let)

Bill Goldberg je americký wrestler, moderátor, bývalý fotbalista a příležitostný herec. Je původem z Oklahomy, kde se narodil jako čtvrté dítě svých rodičů. Už odmala se věnoval sportu, předně byl jeho vášní fotbal. Rodiče však přáli svému synovi jinou kariéru, avšak Bill se nedal a nadále se i na univerzitě věnoval fotbalu.

Vášeň z něj nakonec udělala profesionála. Jednu dobu hrál za Los Angeles Rams a Atlanta Falcons, ale nakonec musel kvůli zranění odstoupit a věnovat se něčemu jinému. Tím se po nějaké době stal wrestling, ke kterému přišel díky seznámení s jedním westlingovým zápasníkem.

Jako wrestler si vedl znamenitě, a proto se stal jedním z mnoha wrestlerů, které zná téměř celý svět. Jméno Bill Goldberg získalo svou popularitu, kterou si rozhodně zasloužilo. Jako wrestler se stal dvojnásobným světovým šampiónem. Na svém kontě má však spoustu dalších úspěchů, které dokazují, jak svou profesi dokonale ovládá.

Podobně jako spousta dalších wrestlerů, tak i Goldberg se časem začal zajímat o hereckou kariéru. A taky proč ne, wrestleři už nejednou ukázali, že jsou schopni uspět i na filmových plátnech a televizních obrazovkách, kde mohou hrát jakékoliv role.

Kariéru odstartoval roku 1998 a zatím se objevil například v takových filmech jako Univerzální voják: Zpět v akci, Hromy a blesky, Trestná lavice a Ďábelský Santa. Kromě toho si v letech 2017–2018 zahrál v seriálu The Goldbergs jako trenér Nick a roku 2018 se objevil v seriálu The Flash jako vězeň David Rachet.

I když mu je již přes 50 let, tak se stále věnuje wrestlingu. Kromě toho je přeborníkem v bojovém umění a často se věnuje dabování různých videoher. Od roku 2005 je jeho manželkou Wanda Ferraton, která pracovala jako kaskadérka na seriálu Ďábelský Santa, kde se s ní mimo jiné i poznal. Aktuálně spolu bydlí v Kalifornii, kde vychovávají syna Gagea.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash David Ratchet 2018 2018 1
NCIS: Los Angeles Lance Hamilton 2018 2023 4

Filtr seriálů