Billy Bob Thornton

Billy Bob Thornton

Celé jméno: Billy Bob Thornton
Místo narození: Hot Springs, Arkansas, USA
Známé projekty: A Simple Plan, The Man Who Wasn't ThereFargo

Datum narození: 4.8.1955 (68 let)

Billy Bob Thornton je muž mnoha talentů. Nejznámější je jako herec, mimo to se však věnuje i hudbě – již od mládí bubnuje – a taktéž scenáristice. Je držitelem jednoho Oscara a má na svém řadu dalších nominací na něj.

Thornton začínal svou kariéru jako hudebník a scenárista, ovšem ta byla neúspěšná, a z toho důvodu se uchýlil ke hraní. Roku 1987 debutoval ve snímku Hunter's Blood, který jej sice ještě nevynesl do oblak, nicméně započal jeho cestu slávy. Zlom jeho kariéry nastal až roku 1991 s filmem One False Move.

Ten jej dostal do lepších rolí. A s každou z nich se dostával k lepším a lepším filmům. Nakonec si tak zahrál u řady významných a legendárních režisérů. Ještě v devadesátých letech dvacátého století se objevil ve Stoneově U-Turn a Raimiho A Simple Plan.

Hned po přelomu tisíciletí poté zářil roku 2001 u bratří Coenů v The Man Who Wasn't There. Ti jej navíc na rozdíl od zbylých dvou režisérů neobsadili pouze jednou. Po druhé to bylo roku 2014 v seriálovém Fargu, kde ztvárnil všemi oblíbeného hlavního záporáka Lorne Malva.

Billy Bob Thornton je držitelem Oscara za Sling Blade v kategorii Adaptovaný scénář, jelikož vedle herecké kariéry se aktivně věnoval a věnuje i scenáristice. Kromě toho získal i Zlatý glóbus za zmíněnou roli ve Fargu v kategorii Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu. Mimo to má na svém účtu i řadu nominací za další role a jeho produkční společnost stojí za nejedním hudebním albem či filmem.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fargo Lorne Malvo 2014 2014 1

Filtr seriálů