Billy Gardell

Billy Gardell

Celé jméno: William Gardell Jr.
Místo narození: Swissvale, Pennsylvanie, USA
Známé projekty: Mike & Molly, Sullivan & Son, My Name Is Earl

Datum narození: 20.8.1969 (54 let)

Billy Gardell se narodil ve Swissvale v Pennsylvanii. Navštěvoval střední školu Winter Park High School v Orange County na Floridě. Když byl ještě dítě, tak se jeho rodiče rozvedli a on se odstěhoval spolu se svou matkou a mladším bratrem a sestrou na Floridu.

Když mu bylo patnáct let, začal pracovat v jednom skladišti, kde vykládal zboží z náklaďáků a srovnával palety. V roce 1987 začal uklízet záchody, usazovat lidi a zvedat telefony pro místní komediální podnik Bonkerz. V prosinci pak začal v klubu vystupovat jako komik.

Gardell je známý komediálními rolemi a byl ovlivněn komikem Jackiem Gleasonem. Kromě toho jej ovlivnili i Richard Pryor, George Carlin, John Candy a John Belushi. Ještě předtím, než získal hlavní roli v seriálu Mike & Molly, zvažoval, že začne pracovat v rádiu.

Objevil se v několika filmech, zmiňme např. Bad Santa, You, Me, and Dupree či Avenging Angelo. Kromě toho jsme jej mohli vidět v množství televizních seriálů. Zahrál si třeba v Heist, The Practice, Yes, Dear, Desperate Housewives, Lucky, Bones, My Name Is Earl, Monk, či The King of Queens.

V roce 2006 vydal svoje první komediální album s názvem Billy Gardell: Throwback. Nejznámější je rolí Mikea v seriálu Mike & Molly (2010–2016), kde si zahrál po boku Melissy McCarthy. V roce 2011 propůjčil svůj hlas SantoviIce Age: A Mammoth Christmas a od téhož roku začal své turné jako stand-up komik. V roce 2018 byl obsazen do role Boba v seriálu Bob ♡ Abishola a kromě toho v seriálu Young Sheldon hraje Herschela Sparkse.

Od roku 2001 je ženatý s Patty Knight, s níž má syna Williama III., který se jim narodil v roce 2003. Gardell byl prý vždy při těle a je alergický na psy. Je fanouškem fotbalového týmu Pittsburgh Steelers, a když vyrůstal, tak byl jeho neoblíbenějším hráčem Jack Lambert.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Young Sheldon Herschel Sparks 2018 2019 2

Filtr seriálů