Billy Magnussen

Billy Magnussen

Celé jméno: William Gregory Magnussen
Místo narození: Woodhaven, Queens, New York, USA
Známé projekty: Into the Woods, Sázka na nejistotu, Most špiónůManiac

Datum narození: 20.4.1985 (39 let)

Billy se sice narodil v New Yorku, ale jak jeho příjmení i rysy napovídají, kořeny má v Evropě. Jeho prarodiči byli imigranti z Litvy. Billy vystudoval herectví na North Carolina School of the Arts a svůj debut si odbyl v roce 2007, a to rovnou na prknech Brodwaye. V divadle se mu dařilo a během let byl několikrát nominován a cenu Tony (obdoba české Thalie). Prvním významnějším filmových počinem, kde se Billy objevil, byl film Slzy radosti (2009). Nejvíce si ho však pravděpodobně budete pamatovat jako prince proutníka ze svérázně pojaté pohádky/muzikálu Into the Woods (2014). V roce 2019 se objeví v chystaném hraném filmu Aladdin od Guye Ritchieho.

Embed from Getty Images

Televize pro Billyho není neprozkoumaným územím. Objevil se sice spíše v epizodních rolích, nicméně ve významných projektech jako například: Boardwalk Empire, The Leftovers, The Good Wife nebo v první řadě American Crime Story. V roce 2018 se s ním pak můžete potkat v minisérii Maniac.

Kromě herectví Billy hraje na basovou kytaru a občas skládá i texty k písním. V současnosti působí v kapele Reserved for Rondee.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Disney Movies princ Anders 2019 2019 1
Maniac Jed Milgrim 2018 2018 1
Tell Me a Story Nick Sullivan 2018 2019 1

Filtr seriálů