Brandon Call

Brandon Call

Celé jméno: Brandon Spencer Lee Call
Místo narození: Torrance, Kalifornie, USA
Známé projekty: Santa Barbara, Slepá zuřivost, Baywatch, Step by Step

Datum narození: 17.11.1976 (47 let)

Brandon Call se narodil roku 1976 jako nejmladší ze čtyř dětí rodičů Richarda a Elyse Callových. Jeho sourozenci se jmenují Dee Anne, Tandi a Dustin. Narodil se a vyrůstal v Kalifornii, a to konkrétně v Torrance. Jako malý se často věnoval hraní basketbalu a poslouchání hudby.

Své první role získal už v roce 1984, tedy v době, kdy mu bylo pouhých osm let. Ty získával především v seriálech, ve kterých se objevoval pouze epizodně. Změna přišla však velmi brzy, už totiž roku 1985 se objevil v seriálu Santa Barbara, kde si zahrál Brandona Capwella. Toho tu hrál až do roku 1987.

Následovaly výraznější role v seriálech Magnum, P.I., St. Elsewhere a The Charmings. Roku 1989 jsme ho mohli vidět v akčním thrilleru Slepá zuřivost, ve kterém si zahrál po boku Rutgera Hauera. Poté se ještě objevil v seriálu Baywatch, kde si v letech 1989–1990 zahrál Hobieho Buchannona. Zde měl původně vydržet déle, ale byl přeobsazen, a to z toho důvodu, že si tvůrci přáli, aby byla jeho postava stále mladá. Herec totiž rostl jako z vody.

Jeho jednoznačně největší rolí je postava JTho Lamberta, kterého si v letech 1991–1998 zahrál v úspěšném sitcomu Step by Step. I když se tu objevil ve všech epizodách, tak se během toho věnoval i jiným menším rolím. Za zmínku stojí postava Zacka, kterého ztvárnil v seriálu Thunder in Paradise.

V souvislosti se seriálem Step by Step se pojí jedna velmi nemilá událost. Když totiž v září roku 1996 odjížděl z natáčení jedné epizody, tak byl postřelen neznámým střelcem. Ten ho zasáhl do obou paží, přičemž se herec dokázal plně zotavit. Policie nakonec usoudila, že střelec netušil, na koho střílí, a proto tento útok pokládá za náhodný.

Po seriálu Step by Step se Call přestal věnovat herectví, a to z neznámých důvodů. Ještě před koncem seriálu se oženil s pro nás neznámou ženou, se kterou roku 1998 zplodil dceru. S manželkou se nakonec rozvedl, přičemž dcera žije u něj. Dnes žije ve městě Vista, kde provozuje vlastní benzínku a myčku.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step JT Lambert 1991 1998 7

Filtr seriálů