Brigid Brannagh

Brigid Brannagh

Celé jméno: Brigid E. Walsh
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Známé projekty: Army Wives, Runaways

Datum narození: 3.8.1972 (51 let)

Americká herečka Brigid Brannagh se narodila roku 1972 v San Franciscu, kde i vyrůstala. Má irské předky a vyrůstala společně se svými osmi sourozenci. Kariéru odstartovala už v šestnácti letech, kdy získala svou první roli.

Dnes jde o poměrně často obsazovanou herečku, která má na svém kontě především seriálové role. Svou první větší roli získala roku 1990, kdy byla obsazena do seriálu True Colors jako Katie Davis. Působila tu až do roku 1992.

Následně si zahrála vedlejší role například v seriálech Kindred: The Embraced, Chicago Sons, Brooklyn South, Legacy, Charmed, Angel či Citizen Baines. Roku 2002 jsme ji mohli vidět ve výrazné roli filmu Zamilovaná do vraha, kde se objevila jako Ivy Gallagher O'Reilly.

V dalších letech získávala především epizodní role, větší ztvárnila například roku 2005 v seriálu Over There, kde se objevila jako Vanessa Dumphy. Následně byla roku 2007 konečně obsazena do hlavní role, získala totiž roli Pamely Moran v seriálu Army Wives, kde působila až do roku 2013.

Během toho a následně získávala především filmové role, zahrála si totiž například ve snímcích Tajemná dívka, Not That Funny, Zlo v srdci, Eyewitness, Te Ata a Tajná minulost. Po vedlejší roli v seriálu Major Crimes byla roku 2017 obsazena do komiksového seriálu Runaways, kde až do roku 2019 vystupovala jako vědkyně Stacey Yorkes.

Aktuálně žije v Los Angeles, a to společně se svým manželem Justinem Lyonsem.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Stacey Yorkes 2017 2019 3

Filtr seriálů